Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Právník zakleknutého rappera: Můj klient čelí negativním komentářům a výhrůžkám

Právník zakleknutého rappera: Můj klient čelí negativním komentářům a výhrůžkám
Zdroj: Facebook
KAUZA
Pozornost mnoha Čechů se stále zaměřuje na případ z Uherského Hradiště, kde dva strážníci zpacifikovali českého rappera známého jako Martin Laté protože neuposlechl jejich výzvy pro nasazení respirátoru. Stalo se tak v přítomnosti tříletého dítěte, se kterým rapper kráčel po ulici. Martin se později obrátil na svého právního zástupce Filipa Petráše a plánují situaci dále řešit.

Česko se dělí od začátku pandemie na dva tábory - ti, kteří opatření dodržují, a ti, kteří jsou proti nim. Vládní opatření se mohou zdát nebo dokonce být zmatečná nebo zbytečná, ale ani v jednom případě je nevydává policie, nýbrž vláda. Policie měla, má a vždy bude mít v popisu práce dohlížet na to, zda jsou zákony dodržovány. Pokud občané odmítají spolupracovat nebo dokonce jdou proti strážníkům, volí policie donucovací prostředky.

Mezi lidmi se proslýchá, že rapper Martin je jeden z nejhodnějších lidí na světě a že si chtěl dát nejprve dítě do autosedačky a pak promluvit s policií. Druhá strana zase říká, že se rapper s policií ještě pošťuchoval poté, co odmítnul vyhovět zákonné výzvě od strážníků. Největší problém nastal ve chvíli, kdy se lidé zaměřili na dítě, které celou situaci sledovalo. Podle některých tam dítě zůstalo stát samotné, podle jiných si ratolest o krátkou chvíli později vyzvedla jeho matka. Kde je pravda?

Verze známého rappera

Martin v současné době spolupracuje se svým právním zástupcem a připravují odvetné kroky. Případem se zabývá policie a sloužící strážníci byli dočasně postaveni mimo službu. Právní zástupce rappera Filip Petráš promluvil pro web Českého rozhlasu a detailně popsal, co se z pohledu klienta na místě stalo. Zároveň představil i další kroky a možné řešení.

"Není pochyb o tom, že došlo ke spáchání přestupku ze strany mého klienta, to nikdo nerozporuje. (...) podle nás byl postup strážníků v hrubém rozporu se zákonem o obecní policii a dalšími právními předpisy," uvedl Petráš a shrnul, co se podle jeho klienta odehrálo. Martin tvrdí onu verzi, že chtěl nejprve posadit syna do autosedačky a pak se strážníkům věnovat. "Na to se ho otázali, jestli se legitimuje, on řekl, že ne. A pak následovalo použití donucovacích prostředků ze strany strážníků," vylíčil v rozhovoru právník.

A právě v danou chvíli vzniklo video, kde policie zpacifikovala nespolupracujícího Martina a Česko se rozdělilo na zmíněné dva tábory. Podle té první byl zákrok policistů oprávněný a naprosto v pořádku, otec měl spolupracovat a nepoužívat dítě jako rukojmí nebo také metaforicky jako štít. Druhá strana zase považuje zákrok policie za hrubý, příliš drsný a dítěti při "zakleknutí" otce způsobili trauma do konce života.

Vyšetřování

Policisté na případu pracují, používají k tomu záznamy z kamer a také se snaží promluvit se svědky celé události, kteří by řekli, co přesně se stalo. Velitel městských strážníků Vlastimil Pauřík se společně se starostou města Stanislavem Blahou za celou záležitost omluvili, ale vyvrátili, že by dítě zůstalo samotné stát na ulici. Pauřík řekl, že chlapce na chvíli hlídala prodavačka z obchodu a pak dorazila další policejní hlídka. Právník i jeho klient by byli rádi, kdyby se situace vyřešila civilizovaně a v klidu.

"Mám za to, že toto je mezi mým klientem a městem, které se k tomu nějakým způsobem vyjádří, a budeme to řešit takzvaně mezi čtyřma očima," uvedl Petráš s tím, že od doby, kdy se sociálními sítěmi rozšířilo video s tímto incidentem, je Martin zasypán mnoha negativními komentáři, ba i až výhrůžkami.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy