Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Egyptský právník vyzývá muže: Znásilňujte ženy v roztrhaných džínách! Je to národní povinnost

Ženy v roztrhaných kalhotách si podle právníka zaslouží znásilnění.
Zdroj: Profimedia
Zatímco v západním světě jede naplno kampaň #MeToo, která upozorňuje na sexuální obtěžování, tak v Egyptě právník a bojovník s prostitucí Nabíh al-Wahš vyzývá k muže ke znásilňování žen. A to takových, které jsou podle něj necudně oblečené. Takové roztrhané džíny jsou podle něj přímo pozvánkou k sexuálnímu obtěžování a znásilnění.

Nabíh al-Wahš byl pozván do televizní debaty, aby promluvil o novém zákonu omezující prostituci. Jenomže se nedržel tématu a začal hlásat, že je „národní povinností“ mužů znásilnit ženy oblečené v roztrhaných džínách. Podle serveru Middle East Eye dokonce řekl, že pokud by jeho dcera měla na pozadí roztrhané džíny, zasloužila by znásilnění také, neboť takový oděv slouží jako pozvánka pro sex.

„Když se takhle holka promenáduje po ulici, je vaší vlasteneckou povinností ji sexuálně obtěžovat a národní povinností ji znásilnit,“ rozohnil se v televizním pořadu. Tím šokoval veřejnost a poštval proti sobě egyptskou Národní radu pro ženy. Navíc Káhira byla nedávno vyhodnocena jako město, které je pro ženy nebezpečné. Kromě sexuálních útoků jsou také vystaveny diskriminaci a je jim odpíráno právo na vzdělání.

Právník si stojí za svým a názor ani přes kritiku veřejnosti nezměnil. Nabíh al-Wahš je v médiích známý jako kontroverzní postava. Před rokem zbil svého oponenta v debatě botou, protože prohlásil, že nošení šátku by měla být osobní volba ženy, nikoliv povinnost diktovaná státem. Napadený muž poté právníkovi doporučil, nechť vyhledá odbornou pomoc v psychiatrické léčebně.

Související články

Další články