Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Právníci vědí, kdo psal rozhovor z vězení: Tomáš Řepka se hrdě přiznal k autorství

Právníci vědí, kdo psal rozhovor z vězení: Tomáš Řepka se hrdě přiznal k autorství
Zdroj: profimedia.cz, eXtra.cz
+ Dalších 18 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Když se na webu eXtra.cz objevil exkluzivní rozhovor s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (45), okamžitě ho začaly citovat snad všechny redakce v zemi. Objevily se také spekulace, jestli pisatelem dopisu z vězení nemůže být náhodou někdo jiný. Co na to říkají právníci? A jak přesně vůbec přelomový rozhovor vznikal?

Dlouho se čekalo, kdy se Tomáš Řepka (45) ozve z vězení. Nakonec tak učinil přes rozhovor, který dal redakci eXtra.cz přímo z Borů.

Ve veřejném prostoru se celý týden rozebíraly spekulace, kdo rozhovor dělal. Někteří šli až tak daleko, že rovnou srovnávali písmo z Řepkova dopisu s rukopisem Kristelové a snad coby grafologové s desítkami let praxe se dušovali, že objevili zásadní shodu. To však vyvrací nejen Tomáš svým nejnovějším vzkazem pro redakci a naše čtenáře (viz fotogalerie), ale i jeho právnička.

„Můj klient se již před nástupem do výkonu trestu vymezil proti mediálně šikaně jeho osoby některými médii. I přes předžalobní výzvy pokračují v dehonestaci, ať už jde o články týkající se údajných zaručených informací o průběhu jeho výkonu trestu, důvodech přemístění nebo o zveřejňování fotografií pana Řepky z výkonu trestu,“ píše advokátka Tomáše Řepky (45) JUDr. Eva Ondřejová.

Pravda o dopisu

„Nyní zásah do osobnostních práv pokračuje šířením nepravdivé informace o tom, kdo je autorem dopisu s rozhovorem pro server eXtra.cz. Nikdo nekontaktoval přímo mého klienta pro vyjádření k autenticitě dopisu a bez ověření se tak šíří pomluvy třetích osob, které zapříčiňují zásah do pracovního života i osobnostních práv mého klienta. Je to parazitování na jeho osobě, které nemá v českém prostředí obdoby a o to více je zásah intenzivnější, když má klient ztížené podmínky pro obranu,“ dodává JUDr. Ondřejová

„Informace o tom, že své vyjádření nepsal on, je nepravdivé a dehonestující. Pravděpodobným motivem je opět mu uškodit v pracovní i osobní sféře,“ popřela právnička rázně, že by snad Řepka odpovědi na naše otázky sám nenapsal.

„Nabídky na rozhovory dostáváme často. Víc samozřejmě Tomáš, on je tou hvězdou, ať je kdekoliv. S médii v podstatě nekomunikujeme, až na velmi malé výjimky. Jedna z nich je eXtra.cz, kde jsme v minulosti oba měli projekty a Tomáš se rozhodl pro vás. Rozhovor jste si v rámci cenzury a tradičních postupů vězeňské služby domluvili s Tomášem sami a on vám odpovědi zaslal do redakce. Nic dalšího v tom netřeba ke smutku určitých lidí hledat,“ napsala ke spekulacím i Kateřina Kristelová (39).

Jak se rozhovor domlouval

Mnoho čtenářů také zajímá, jak přesně se rozhovor domlouval a jak dlouho to trvalo. Byl to poměrně dlouhý proces. "Kateřina Kristelová a Tomáš Řepka měli na eXtra.cz své projekty. Komunikace mezi vedením eXtra.cz a Řepkou probíhá kontinuálně. Ještě před nástupem do vězení se objevily první úvahy, zda bude možné pak udělat rozhovor. Vše samozřejmě záleželo hlavně na Tomášovi, který má výraznou osobnost. Bylo otázkou, zda ve vězení se bude chtít fanouškům věnovat a bude zvědavý na novinářské dotazy. Žádost o rozhovor se také konzultovala s právníky. Do vězení byl pak poslán dopis s dvaceti dotazy. Tomáš na většinu z nich odpověděl. Vynechal pasáže, které přesně popisují chod věznice. Na takové dotazy není možné v tuto chvíli odpovídat. Myslím, že Tomáš bude k těmto dotazům otevřenější, až bude na svobodě. A že se objevily hlasy, že dopis za Řepku psali redaktoři eXtra.cz? Takové spekulace jsou úsměvné. Myslím, že Tomáš by byl hodně rozlobený, kdyby za něj odpovědi vymýšleli novináři," uvedl k dopisu šéfredaktor eXtra.cz Josef Šťastna.

DÁLE ČTĚTE:

První rozhovor Tomáše Řepky z vězení: Říkají tady tomu Kongo, ale já se nevzdám

První Řepkovo prohlášení z vězení: Erbová mě podrazila, Bahenskému a Gulašimu držím palce

Řepka z vězení napsal, co si myslí o exmanželce: Reakce Vlaďky Erbové je jasná

Tomáš Řepka vzkazuje z vězení: Děti, Kačka a ryby! To mi dává největší sílu

Kateřina Kristelová u Tomáše Řepky: Řeknu vám, jak probíhala návštěva na Borech

Velký návrat k fotbalu! Tomáš Řepka oznámil z vězení zásadní novinu

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy