Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Pravidla pro návrat dětí a učitelů do škol! Ministerstvo prozradilo, jak to bude vypadat

Pravidla pro návrat dětí a učitelů do škol! Ministerstvo prozradilo, jak to bude vypadat
Zdroj: Profimedia
Návrat do škol

Spousta lidí stále neví, jak to vlastně bude s návratem dětí a učitelů do škol. Zvlášť pokud přijedou před začátkem školy ze zahraničí. Pro tento případ připravilo ministerstvo seznam pravidel, jimiž se bude muset každý řídit.

Ministerstvo školství připravilo seznam pravidel, kterými bude nutné se řídit po návratu z dovolených, aby mohli děti i učitelé nastoupit do školy a školky. Pokud se děti se svými rodiči vrací z dovolené na konci srpna nebo v září, platí přísná pravidla.

Z návratu ze zemí s nízkým nebo středním rizikem nákazy koronavirem se musí prokázat do pěti dnů PCR či antigenním testem. V době čekání na výsledek mohou chodit do školy, ale musí po celou dobu nosit respirátory. S vysokým rizikem nákazy nesmí žáci do školy vůbec. S extrémním rizikem nákazy, což jsou černé země, musí jít žáci i učitelé na PCR testy do 24 hodin po návratu z ciziny. Mezi 10. a 14. dnem po návratu musí jít na druhý test, přičemž před výsledkem musí být v samoizolaci, tedy že musí zůstat ve svém bydlišti.

Výjimku mají děti do 6 let

Děti do šesti let se při návratu nemusí testovat. Zaměstnavatel ručí za to, že bude žákům i učitelům vstup do školy zakázán, pokud nepředloží negativní test. Pokud navíc žáci i zaměstnanci škol odjeli do zahraničí na více než 12 hodin (či na 24 hodin do Rakouska, Polska, Německa a Slovenska) v posledních 14 dnech, musí o tom informovat vedení školy.
Související články

Další články

Nejnovější kauzy