Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Pravidla od 1. listopadu: Platí zpřísněná opatření, co všechno se mění

Zahrádka restaurace U Matěje je velmi poetická, čistá a celá je pod kaštany.
Zdroj: eXtra.cz/Martin Procházka
covid

Už od 1. listopadu budou platit nová protikoronavirová opatření. Ty se dotknou restaurací i platnosti a proplácení testů. Podívejte se na souhrn toho, na co se musíte od pondělka připravit.

Počet případů nákazy koronavirem stále stoupá a s tím se zpřísňují i opatření, která mají za cíl šíření epidemie zbrzdit. Už od pondělí 1. listopadu budou platit nová pravidla.

Platnost a úhrada testů

Platnost PCR testů se zkrátí ze 7 dní na 72 hodin. V případě antigenních testů pak ze 72 hodin na 24 hodin.Úhrady za preventivní testování se rovněž omezí. Proplácen bude pouze jeden antigenní test týdně a dva PCR testy měsíčně osobám do 18 let, očkovaným po první dávce a lidem s kontraindikacemi po očkování.

Kontrola v restauracích a hospodách

Kontrola bezinfekčnosti bude nyní na restauratérech a hospodských. Ti by měli nově kontrolovat, zda  příchozí zákazníci splňují podmínky pro možnost vstupu - tedy zda mají potvrzení o očkování, negativním testu nebo prodělání nemoci. V opačném případě by měli zákazníky vykázat pryč. Restauracím za porušení těchto předpisů hrozí pokuty. Zákazníky bude kontrolovat také hygiena za účasti policistů.

K tomuto účelu se chystá celorepubliková kontrolní akce, která bude procházet jednotlivé podniky.Tyto kontroly budou probíhat příští týden a neunikne jim žádný okres v republice.


Související články

Další články