Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Právě včas s otevřením nové základny v Praze: Smartwings spolupracují s Eurowings

Právě včas s otevřením nové základny v Praze: Smartwings spolupracují s Eurowings
Zdroj: Pixabay.com
Smartwings

Vedoucí česká letecká společnost Smartwings nově spolupracuje s největším německým prázdninovým leteckým dopravcem Eurowings. Obě letecké společnosti uzavřely dohodu o codesharingu - spolupráci při nabídce letů zákazníkům. Vybraná spojení Eurowings z nové základny v Praze bude pod svými čísly letů nabízet také společnost Smartwings, prodávat je na smartwings.com i prostřednictvím svých dalších prodejních kanálů. Zákazníci Smartwings tak budou těžit z rostoucího počtu přímých spojení, které Eurowings, člen skupiny Lufthansa, nabídnou z české metropole. Úspěšně se tak obnovuje řada přímých spojení do atraktivních destinací v Evropě, které Praha během koronavirové krize ztratila.

„Jsme potěšeni dohodou o spolupráci s partnerem Smartwings, která posílí naši pozici na nové pražské základně. Naše aktivita ve vysoce atraktivní evropské metropoli nabídne ještě většímu množství obchodních i rekreačních cestujících zajímavá přímá spojení po celé Evropě," uvedl generální ředitel Eurowings Jens Bischof.

“Naší dlouhodobou prioritou je rozšiřovat nabídku destinací a díky novému partnerství s Eurowings nabídneme našim zákazníkům pohodlné spojení do širokého portfolio destinací,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings.

První lety v rámci codesharingu z Prahy odstartují jen několik týdnů od zahájení provozu Eurowings ve „stověžatém městě“. Otevřením základny v české metropoli v rámci spolupráce se Smartwings rozšířily Eurowings své služby ve střední Evropě. Od 31. října 2021 propojily Prahu se 14 novými evropskými destinacemi. Do léta 2022 tato letecká společnost patřící do skupiny Lufthansa umístí v české metropoli tři stroje Airbus A320 včetně lokálních posádek. Lety provozuje společnost Eurowings Europe, celoevropský operátor letů Eurowings.

Další články

Nejnovější kauzy