Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Právě teď mohou zákazníci Tesca hlasovat o vítězích programu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“

Právě nyní můžete hlasovat.
Zdroj: Tesco
Unikátní program společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“rozdělí neziskovým a příspěvkovým organizacím celkem 2 700 000 korun. O vítězích mohou do konce října rozhodovat zákazníci Tesco.

Hlasování o nejlepší dobročinné projekty neziskových a příspěvkových organizací v programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ je v rukou zákazníků Tesco. Ti mohou hlasovat do 31. října pro projekt, který chtějí, aby se realizoval v jejich místních komunitách nebo pro projekty z jejich okolí. Celkem se letos přihlásilo 498 projektů, ze kterých odborná komise vybrala 270, které se právě teď ve všech 90 regionech České republiky ucházejí o podporu zákazníků. Každý vítězný projekt získá prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 000 korun. Celkem Tesco rozdělí 2,7 milionů korun.

Letošní žádosti obdržené do 30. června 2017 byly porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Ta prověřovala nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity. Projekty se nejčastěji zaměřují na podporu revitalizace prostředí, vzdělávání, zdravého životního stylu, sociálně slabých a znevýhodněných skupin, dětí nebo nezaměstnaných. Z každého z 90 regionů byly vybrány tři projekty, které postoupily do finálního hlasování, kde o vítězích rozhodují zákazníci prodejen Tesco.

Na obchodech jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Ten následně mohou až do 31. října vhazovat do hlasovacích boxů, a tím dají hlas projektu, který se jim nejvíce zamlouvá. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů jsou také k dispozici na webových stránkách programu pomahame.ites­co.cz, kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování.

Podpora komunit, ve kterých působí, patří dlouhodobě mezi hlavní pilíře společnosti Tesco. Program “Vy rozhodujete, my pomáháme” je celostátní výzva pro žádosti neziskových a příspěvkových organizací, které jsou aktivní tam, kde zákazníci a zaměstnanci obchodů Tesco žijí. Letos se jedná o třetí ročník. „Těší nás, že můžeme společně s našimi zákazníky, prostřednictvím programu Vy rozhodujete, my pomáháme přispět k rozvoji činností neziskových a příspěvkových organizací v regionech. Tento program se těší velké oblibě našich zákazníků,“ vysvětluje Yana Pancheva, CSR manažerka společnosti Tesco ČR.

Související články

Další články