Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pravé české Vánoce: Darujte svým blízkým kvalitu, originalitu a především tradici

Pravé české Vánoce: Darujte svým blízkým kvalitu, originalitu a především tradici
Zdroj: Pixabay
České vánoční dárky
Co je české, to je hezké! Ne nadarmo se toto přísloví používá. Vy se nyní můžete přesvědčit o jeho pravdivosti tím, že se necháte inspirovat našimi tipy na české vánoční dárky, které potěší celou rodinu. Kdy jindy než teď bychom měli podporovat tuzemské firmy a produkty, abychom alespoň trochu pomohli naší zdevastované ekonomice po koronavirové krizi.

Zamyslete se nad tím, jaké dárky k Vánocům kupujete. Vyhněte se nekvalitním produktům z Číny nebo Polska a vsaďte na zlaté české ručičky. Není nic hezčího než tradiční svátky plné tuzemské kvality, stylu a originality. Přinášíme vám tipy na dokonalé vánoční dárky, které potěší vás i vaše blízké!

Stylové dárky pro celou rodinu

Je seznam lidí, které chcete obdarovat dlouhý? Nevadí, napište si ke každému něco, co je pro něj typické nebo co má rád. Jsou to knížky nebo technika, kafe nebo čaj, pejsci nebo kočky, hokej nebo fotbal, pivo či víno? Dedoles do vzorů na ponožkách a spodním prádle promítá oblíbené aktivity, roční období, povolání, ale najdete tu i zvířata snad všeho druhu. Všechny ceny a vzory najdete na www.dedoles.cz A nejlepší je, že se můžete sladit s vašemu srdci nejbližšími, ať už jim je 0 nebo 99.

Legendární panáček na zahřátí

Božkov Republica se pevně usadila mezi nejoblíbenějšími značkami a při příležitosti oslavy 100 let od vzniku značky Božkov uvádí dvě novinky. Do oblíbené kategorie vodek přichází s unikátním produktovým konceptem - vodkou z cukrové třtiny. Zároveň obohatí i kategorii rumů, a to o rumový elixír Božkov Republica Espresso. Novinka Božkov Republica Vodka z cukrové třtiny nabízí unikátní recepturu, a to díky použití cukrové třtiny původem z Guatemaly, která přináší ve spojení s průzračně čistou vodou dokonalou jemnost a čirost. Druhou novinkou je Božkov Republica Espresso, která reflektuje všeobecně rostoucí oblibu kávy. Elegantním propojením karibských rumů a kávového extraktu z 100% guatemalské Arabiky vzniká rumový elixír ořechové barvy s vůní a chuťovými tóny čerstvě připravené kávy Espresso.

Tradiční vánoční ozdoby

Čarovný čas Vánoc, kouzla, nostalgie, vzpomínky na dětství a poezii, která se během let někam ztratila. My vám dnes jeden český vánoční příběh naservírujeme. Jde o příběh tradičních vánočních lucerniček. Jak to celé začalo? Bratři Dalibor a Martin jednou jako kluci o prázdninách na statku u tety objevili při hře na půdě mezi nejrůznějším harampádím poklad. Potrhaný kabel se zbytky vánočních nefunkčních lucerniček, které se v Československu začaly vyrábět už v roce 1970. Bratři je v průběhu let zkoušeli zprovoznit, ale nedařilo se jim. Na pár let na ně dokonce zapomněli, ale ne napořád. S nápadem pustit se do výroby legendárních vánočních lucerniček přišel starší Dalibor už v roce 2013. Začalo pátrání a dohledávání prvních nákresů pro výrobu raznic a elektroinstalace. To nějakou dobu trvalo, ale začátkem roku 2015 si pořídili první ruční lis a zkoušeli první ražbu. Od roku 2017 už jsou lucerničky na trhu. Kouzlo tehdejších lucerniček vylepšili bratři novými technologiemi a možností propojení více sad, pokud máte velký stromek. Radost pro malé i velké je opět na světě a může rozzářit i Vaše vánoce znovu jako před lety! Legendární české vánoční osvětlení firmy DAMAPEK, s.r.o. můžete objednat v Čechách na www.vanocnilucernicky.cz a na Slovensku na www.vianocnelucernicky.sk

Ručně vázané náramky z pravých minerálů

V české rodinné firmě www.svetmineralu.cz můžete koupit krásné dekorace, šperky i doplňky z minerálů a drahých kamenů. K Vánocům jsou ideální například stylové ručně vázané náramky z pravých minerálů, které může nosit celá rodina. Vybírejte z již vyhotovených kousků podle znamení/kameny-podle-znameni nebo účinků/mineraly-podle-ucelu minerálů, nebo si náramek nechte udělat na zakázku/na-zakazku podle vlastní představy. Matka příroda vytvořila jedinečné kousky minerálů, které nejsou nikdy zcela totožné, čímž získáte originální kousky, které nikdo jiný nebude mít!

Výběr toho nejlepšího ze Smíchova

V průběhu více než 150 let vznikla ve Smíchovském pivovaru celá řada prověřených receptur. Obdarujte své nejbližší exkluzivním výběrem piv Staropramen V balení najdete dvakrát populární jantarovou Jedenáctku, dvakrát pšeničný Nefiltr inspirovaný třemi pivními světy a třikrát Ležák, který šíří slávu českého piva v 35 zemích světa. Nechybí ani stylový půllitr, z něhož smíchovské chutná nejlépe. K dostání ve většině maloobchodních řetězcích. Vychutnávejte zodpovědně a nesdílejte s mladšími 18 let. Určené jen pro 18+.

Kvalitní šálek čaje

Milovníci čaje by jistě pod stromečkem ocenili pěknou čajovou konvici v elegantním fialovém provedení, navíc s jemnou nopkovou strukturou povrchu. Konvice je vyrobena z těžké litiny a uvnitř smaltovaná, tudíž udrží čaj dlouho teplý a chutný. Sada je doplněna sítkem z nerezové oceli a podložkou s protiskluzovými nožičkami. Tedy ideální dárek, který se bude skvěle hodit na svátečně prostřený stůl.

Související články

Další články