Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

PRAVDA O ZNÁSILŇOVÁNÍ V NĚMECKU: TAHARRUSH GAMEA! Je to kulturní zvyk, který přinesli do Evropy uprchlíci

PRAVDA O ZNÁSILŇOVÁNÍ V NĚMECKU: TAHARRUSH GAMEA! Je to kulturní zvyk, který přinesli do Evropy uprchlíci
Zdroj: youtube.com
Hromadné obtěžování a znásilňování žen v Německu nebyl jen nějaký náhlý přestupek nebo trestný čin, jak se nám snaží namluvit politici. Je to bohužel kulturní zvyk, který svět muslimů zná pod pojmem taharrush gamea. Obtěžování žen na ulici je v arabské a muslimské kultuře velmi hluboce zakořeněno. Do Evropy tento zvyk přinesli uprchlíci. Dříve byly ženy hromadně obtěžovány třeba v egyptské Káhiře, nyní máme tento zvyk v Evropě.

"Všichni byli veselí a smáli se. Ve vteřině ale bylo všechno jinak. Muži po mně chmatali, ale nějak jinak. Byla jsem vlečena od svého přítele s narůstající silou a agresí. Křičela jsem. Už jsem věděla, co se děje, ale byla jsem bezmocná. Nemohla jsem věřit, že jsem se do té situace dostala. Stovky mužů mě táhly pryč. Kopali do mě, křičeli. Dotlačili mě k takové malé plošině, shrbila jsem se připravená ochránit kameru, ale k ničemu to nebylo, hned mi ji vzali. Strhli mi ruksak. Muži mi začali trhat šaty z těla. Byla jsem vysvlečena do naha. Jejich nenasytný hlad po tom, ublížit mi, rostl. Ti muži, stovky mužů, se proměnili z lidí ve zvířata. Roztáhli mi údy a pohazovali mě dokola. Škrábali a mačkali mi prsa a cpali své prsty do mě všemi způsoby. Tolik mužů. Viděla jsem jen chlípné obličeje, další a další," toto není popis silvestrovských událostí v Německu. To jsou slova reportérky Natashy Smith, která v roce 2012 přinesl web novinky.cz. Natasha Smith byla tehdy pracovně v Káhiře a měla dělat reportáž o tom, jak lidé budou slavit vyhlášení demokratického prezidenta.

Nejdříve se všichni radovali a panovala dobrá nálada. Najednou dostali muži chuť na sex. A začalo peklo. Natasha Smith bojovala o život, nakonec byla "jen" znásilněna prsty. Kolik jich bylo? To Natasha vědět nechce. Tehdy se psalo, že muži na ženu útočili, protože si mysleli, že je to špionka.

Stejný zážitek má za sebou také reportérka CBS Lara Logan. I pro ni se městem hrůzy stala Káhira. Dav, ve kterém bylo asi 200 mužů, ji nejprve oddělil od jejího štábu, pak začalo peklo na zemi. Mlátili ji a znásilňovali 40 minut. "Nepochybovala jsem o tom, že zemřu. Myslela jsem, že moje smrt bude strašná. Moje šaty roztrhali na kusy. Nekonečně dlouho mě znásilňovali rukama," vypověděla Logan. Tehdy se předpokládalo, že dav útočil kvůli tomu, že je blondýna. Dnes už víme, že je to jinak.

V roce 2012 byla v Káhiře také francouzská reportérka Sonia Dridi. Na internetu najdete video, jak si ji dav mužů vzal do parády. Tyhle tři ženy byly mediálně známé osoby, proto jsou jejich případy známé. K hromadnému napadání a obtěžování žen ale dochází v arabském světě masově.

TAHARRUSH GAMEA VTRHLA DO EVROPY

To, co se stalo v Německu, se v Evropě děje už dávno. Psali jsme o obtěžování žen na koncertu ve Švédsku, který zřejmě tamější vláda nechala ututlat. Děje se to ale i jinde, jen se o tom nemluví.

Nejde o kriminální čin v tradičním slova smyslu, jde spíše o nechutný zvyk. Jde o kulturní fenomén, který se nazývá taharrush gamea. Taková hra. Několik nadržených kocourů si pohraje s vyděšenou myškou.

Budiž německým novinářům ke cti, že se mediálně probrali a začali informovat o tom, co se v Německu skutečně stalo. Padají tak teorie o tom, že sexuální harašení o silvestrovské noci někdo organizoval z nějakého centra. Naopak. Bylo to spontánní jednání, které tito muži dobře znají. Dostavuje se ve stavu nadšení a vzrušení. Pak už je krok k sexuálnímu harašení. Přesně jako v případech, kdy byly znásilněny reportérky v Káhiře.

Spolkový kriminální úřad informoval, že silvestrovské události spadají do kategorie taharrush gamea. "Tyto trestné činy jsou páchány skupinami mladých mužů na velkých shromážděních nebo na demonstracích. Jedná se o obtěžování až znásilnění," uvedl policejní prezident Holger Münch pro Die Welt.

Münch nechtěl hovořit o tom, proč právě o silvestrovské noci tento druh obtěžování vypukl. Ale každému je jasné, že sexuální harašení souvisí s uprchlickou vlnou.

Kde se to v těch lidech bere? Patriarchální společnost, slabá role ženy, slabá ochrana ženy... To vše vytváří směs, která vede k tomu, že na ženu si v arabském světě každý dovolí. Nebo tedy v některých částech islámského světa. I když podobné případy samozřejmě známe i z Indie nebo Pákistánu.

To vše bohužel svědčí o tom, že události ze silvestrovské noci nejsou nějakým kriminálním výstřelkem, ale kulturním problémem. Pokud vás téma zaujalo, zadejte si do vyhledavače taharrush gamea na arabské klávesnici. Pochopíte, co se stalo v Německu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy