Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Pravda o zdravotním stavu Miloše Zemana. Přísný zákaz alkoholu a cigaret!

Prezidenta Miloše Zemana vyzpovídala moderátorka diskuzního pořadu Partie Terezie Tománková.
Zdroj: Se svolením CNN Prima News
+ Dalších 5 fotografií
rozhovor

Prezident Miloš Zeman (77) byl za poslední měsíce několikrát hospitalizováný. Jeho problémy se zdravím řešila celá Česká republika, zejména pak politici. V rozhovoru Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prozradila hlava státu, jak na to nyní je a co vzkazuje panu profesoru Pavlu Pafkovi a psychiatričce Džamile Stehlíkové. Právě tu Hrad zažaloval z pomluvy, když řekla, že Zemana v Lánech držela skupina osob bez lékařského vzdělání a bez soudního pověření k opatrovnictví. Navíc na Twitter napsala, "Zeman skokově zdementněl".


Prezident Miloš Zeman se na podzim několikrát vracel na nemocniční lůžko do pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Nejprve tam byl v září kvůli rekondičnímu pobytu, kdy v nemocnici strávil 8 dní, jednalo se do té doby o jeho nejdelší pobyt v nemocnici za celou dobu výkonu jeho prezidentské funkce.

V říjnu se do nemocnice vrátil znovu, když ho přivezla sanitka z Lán. Tehdy to s prezidentem nevypadalo dobře. V té době se začaly ve velké míře objevovat rozličné spekulace o jeho zdravotním stavu.

Naposledy vrátila Zemana na lůžko nákaza koronavirem, ale nakonec se prezident dostal na konci listopadu zpět do Lán, kde 28. listopadu jmenoval šéfa ODS Petra Fialu premiérem. V nedělní Partii Terezie Tománkové na Prima CNN News prozradil, jak na tom nyní je.

Zeman se stále léčí

"Já se stále ještě léčím. Nikoli už s covidem. Z toho jsem vyléčený. Ale s poruchou zažívání. Je zajímavé, že když máte sebedivočejší interpretaci některého počínání, tak to média s potěšením publikují. Když je ale pravda jednodušší, jako v případě garance pana premiéra, tak to nikdo neotiskne, i když náznaky byly. Právě proto, že je to nudné. I když pravdivé. To je ta psychika novinářů. Ti dávají senzacím téměř vždy přednost před pravdou. Stejně tak je to i s mým zdravím," řekl v rozhovoru Zeman.

Neopomněl ani fakt, že se v té době vynořila celá řada spekulací o jeho zdravotním stavu. "Nejodpornější byla jakási Džamila Stehlíková, která mě sice neošetřovala, zato suverénně udělala diagnózu asi deseti nemocí a zapomněla na tu jedenáctou, kterou jsem skutečně měl. A to je všední nemoc. Nechutenství," řekl.

Právě kvůli nechutenství, které prezidenta trápí již dva roky, zhubl deset kilogramů. Jediné, co mu prý ještě chutná, jsou sladkosti. "Nechutenství, které trvalo dva roky, kvůli kterému jsem zhubnul deset kilogramů, přestal jsem téměř jíst, s výjimkou sladkostí, které mi ještě stále chutnají. No tak teď mám umělou výživu," dodal.

"Nepiju, nekouřím a žiju"

Pan profesor Zima si Zemana coby pacienta chválí. Je velmi disciplinovaný a poslouchá jeho rad. "Poslouchám doktory. Když mi zakázali kouřit, protože kouření, jak známo, způsobuje nechutenství. A když mi zakázali alkohol… No kdyby mi zakázali tvrdý alkohol, tak by mi to nevadilo vůbec. Oni mi bohužel po jistém zaváhání zakázali i víno, které rád. Co se dá dělat. Už měsíc jsem bez alkoholu, měsíc jsem bez cigaret. A jak vidíte, žiju," zavtipkoval prezident.

Stejně jako Stehlíková se o zdraví hlavy státu rozpovídal i profesor Pavel Pafko, který nepřímo v Radiožurnálu řekl, že prezident trpí onemocněním jater. "Pan profesor Pafko mě nikdy nevyšetřoval a nic o mém zdraví neví," uzavřel toto téma Zeman.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy