Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

PRAVDA O VYHAZOVU Z NOVY: Emma Smetana neskončila jako morální autorita, ale kvůli BRAZILSKÉ LŽI

Vyhozená Emma Smetana dnes tvrdí, že odešla kvůli lásce a pravdě.
Zdroj: TV Nova
+ Další 2 fotografie
Pokud se chcete profilovat jako morální vzor, tak nesmíte mít máslo na hlavě. Emma Smetana miluje lásku a pravdu. Tu její pravdu. A že v té pravdě často plave škraloup lži? Přivřete prosím oči, vždyť jsme pravdoláskaři! Na podobnou vlnku naskočil také další vyhozený reportér. Také Hanuš Hanslík dnes obchází média a tvrdí, jak to na Nově bylo špatné se zpravodajstvím. Tedy se zpravodajstvím, které on sám vytvářel a řídil...

Od rána českým mediálním prostorem rezonuje zpověď vyhozených zaměstnanců televize Nova. Emma Smetana a Hanuš Hanslík vypráví o tom, jak Nova manipuluje s divákem, ohýbá zpravodajství a hraje to s Babišem a Zemanem.

Před příchodem do eXtra.cz jsem pracoval ve zpravodajství televize Nova. Práci Hanuše Hanslíka i Emmy Smetany znám velmi dobře. Začněme Emmou Smetanou.

O Emmě vznikl kdysi text, kde se píše, že její konec na Nově nebudeme ani jeden rozmazávat. Nyní je to ale tolik rozmatlané, že je čas reagovat. Původní text najdete ZDE.

Emma Smetana se stylizuje do role rebelky, která má francouzské vychování a nebude poslouchat každého ňoumu z Česka. Když máte nad sebou jakékoliv vedení, je takový přístup problematický. S Emmou může být legrace na večírku, ale do týmu bych ji nechtěl. Má velký problém naslouchat a velký problém pracovat na zadaném úkolu, pokud to nekoresponduje s její ideologií a viděním světa.

Sama se v pozici pouhé čtečky zpráv cítila natolik silná, že by ráda nastolovala témata a trendy. Emma dnes říká, že ve zprávách na Nově bylo moc Babiše (62). A že to byla nechutná tlačenka. Zapomněla jaksi na dobu, kdy se objevovala na akcích Agrofertu a Babiš jí vůbec nesmrděl.

Máme málo Bruselu! Musíme více tlačit Brusel. Více Evropské unie a více Evropské komise! Tak to byla témata, která Emmu bavila. Tohle ji lákalo a tohle dělala s chutí. Že divákovi TV Nova se Brusel rychle začne zajídat, to neřešila.

Dnes vypráví o tom, že odešla kvůli svobodě a kvůli boji za pravdu. Tak si jednu pravdu řekněme na plná ústa. Pravda je taková, že Emma byla vyhozena kvůli lži. Kvůli brazilské lži. Emma přišla za vedením zpravodajství s tím, že potřebuje volno, aby mohla pečovat o nemocného otce. Volno dostala. A za pár dnů začala na sociální sítě postovat fotky z báječné dovolené v Brazílii. Její kolegové tehdy nechápali, proč musí za ni brát šichtu, když si trajdá v Brazílii. Emma tak na Nově neskončila kvůli pravdě, ale kvůli lži. Sorry jako.

A pak tu máme Hanuše Hanslíka. Dlouholetý elitní reportér a profík. Jedna z nejvýraznějších osobností, jaké kdy na Nově byly. Hanslík dění na Nově nikdy nekomentoval, až nyní přišel s tím, že to bylo hrozné. Hanuši, bylo hrozné něco, co si z pozice šéfa reportérů schvaloval? Byly opravdu tak hrozné reportáže, co prošly pod tvým okem? Několik dlouhých let ti nic nevadilo a práce na Nově tě nesmírně bavila a najednou sis vzpomněl, jaká to byla hrůza? Nebo jde spíš o to, že tě nebavilo být věčná dvojka?

Hanuš Hanslík je profík a dobrý reportér. Počítal s tím, že se stane šéfem celého zpravodajství. Jeden čas ho od této vysněné mety dělil jediný maličký krůček. Jenže z mnoha důvodů to nakonec nevyšlo. Šéfem zpravodajství se nestal Hanuš Hanslík, který si už zkoušel židli, ale stal se jím Martin Švehlák. Takhle rozdané karty znamenají jediné – do budoucna lze čekat velké problémy.

A problémy skutečně nastaly. Hanuš Hanslík byl dál elitním reportérem, ale ztratil loajalitu k vedení. Dnes kritizuje reportáže, které sám vytvářel nebo kontroloval…

Ovlivňuje Nova zpravodajství? Překrucuje realitu? To jsou složité otázky, na které bude hledat odpovědi Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, a zdá se, že také soud.

Jedna věc je kritika a druhá věc je, kdo tuto kritiku vypouští. Pokud ji vypouští zhrzený reportér nebo žena, která si lstí vydupe dovolenou v Brazílii, je třeba se zamyslet, zda je to opravdu kritika, nebo jen zhrzené kopání do bývalého zaměstnavatele.

Související články

Další články