Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Pravda o tom, jak Emma Smetana dostala vyhazov na Nově

KOMENTÁŘ: Proč Emma Smetana skončila na Nově? Protože byl pravý čas.

Před nástupem do eXtra.cz jsem dělal na TV Nova. To znamená, že jsem se potkával s moderátory a také jejich nadřízenými. Mluvil jsem nejen s Emmou Smetanou, ale několikrát jsem také mluvil o Smetaně.

Dnes si čtu různé menší weby, které si hrají na to, že znají prostředí na Nově, a musím se tomu smát. Někteří novináři si myslí, že dokonale znají Smetanu a dokonale znají prostředí na Nově. Myslí si, že když k nim dopluje pár drbů z barrandovského kopce, že bude nejlepší je bez dalšího ověřování poslat dál ke čtenáři. Nejvtipnější je, když dění na Nově detailně popisuje někdo, kdo tam nikdy nebyl. Nejlepší je, když hluboké analýzy dělá někdo, kdo ani neví, jak se jmenují Emmini nadřízení.

Proč tedy skončila Emma Smetana (28) na Nově? Jednoduchá otázka, na kterou je jednoduchá odpověď. Emma skončila, protože nastal pravý čas.

Pokud někdo ví, proč skutečně skončila, tak si troufám tvrdit, že jsem to já. Pravý důvod ale do světa rozhodně posílat nebudu. Bylo by to nefér vůči Nově a bylo to nefér i vůči Smetaně.

O tom, že Emma na Nově skončí, se mluvilo už hodně dlouho. Od prvního dne, kdy usedla za moderátorský pultík, se řešilo, zda na to má a jak ji přijmou diváci. Pokud řídíte komerční televizi, tak vás názor diváků zajímá. Nemůžete si dovolit divákovi servírovat někoho, koho nechce. To pak ztrácíte sledovanost a tím pádem ztrácíte i peníze. Nova (a žádný jiný komerční subjekt) si ztrátu peněz dovolit nemůže.

O Smetaně jsem několikrát mluvil s jejími šéfy. Povídali jsme si o tom, jaké má tahle holka limity, co by se ještě měla naučit, jak na ni reaguje divák.

Když jsem z Novy odcházel, abych převzal vedení eXtra.cz, tak jsem se bavil také s Emmou. Šli jsme tehdy spolu přes vrátnici a povídali si o tom, jaké je na Nově končit. Tehdy mi Emma popřála hodně štěstí a naznačila, že přijde den a skončí na Nově i ona.

Emma mi naznačila něco, co nikdy nebudu pouštět mezi čtenáře. A nebudu pouštět ven ani to, co si o Smetaně mysleli někteří její šéfové. Bylo by to neprofesionální a lidsky nízké.

Emma skončila, protože na to je ten pravý čas. Nemůže sedět na dvou židlích zároveň. Nejde naplno moderovat a naplno se věnovat hudbě. Emma skončila, protože se propojilo několik proměnných, kostičky do sebe zapadly a nastal čas jít dál.

Vše ostatní, co čtete na menších webech, jsou spekulace a drby.

Související články

Další články