Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pravda o smrti legendy Václava Postráneckého (†75): Manželka promluvila o tom, co ho zabilo

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 38 fotografií
SMRT HERCE
V úterý po desáté hodině večer vyhasl život legendárního herce Václava Postráneckého (†75). Postránecký se zapsal do paměti lidí hlavně jako dirigent Michal Adámek z filmu S tebou mě baví svět nebo Přemek Tvaroh v seriálu Byl jednou jeden dům. Do poslední chvíle byl plný optimismu a přesvědčení, že nad nemocí vyhraje. To se bohužel nakonec nestalo. Nyní jeho manželka promluvila o tom, co bylo skutečnou příčinou jeho smrti.

Legendární herec Václav Postránecký bojoval s rakovinou do posledního dechu. I přes nepříznivé prognózy zůstával vždy plný optimismu a přesvědčení, že nad zákeřnou nemocí nakonec zvítězí. Bohužel v úterý v nočních hodinách svůj boj navždy prohrál.

V jeho posledních minutách života nebyl však herec sám. Jeho nejbližší rodina byla po celou dobu s ním. Postránecký velmi nerad o své nemoci mluvil a za nic na světě se nechtěl vzdát svých rolí.

Kvůli náročné léčbě ale musel role odmítat a dát všechnu sílu do své léčby. Lékaři ale postupem času neměli pro herce dobré prognózy. „Onemocněl před rokem rakovinou jícnu, na kterou byl operován, ale bohužel po zákroku nemoc začala metastazovat do celého těla,“ řekla Blesk.cz Postráneckého manželka Helena.

„A přestože byl velmi statečný, tak tohle už v jeho silách nebylo možné porazit," dodala. Poslední rozloučení s Václavem Postráneckým proběhne v historické budově Národního divadla, a to ve středu 15. května.

Související články

Další články