Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

PRAVDA O SMRTI chovatele lva Fufíka Michala P. (†33): Už se ví, co se tam stalo

+ Dalších 63 fotografií
je jasno
Policie stále vyšetřuje případ kuriózního úmrtí třiatřicetiletého chovatele lvů ze Zděchova na Vsetínsku. Nyní se prokázalo, že příčinou úmrtí chovatele nebylo cizí zavinění. Podle kamerových záznamu policie zjistila, že šlo pouze o nešťastnou náhodu a lvu Fufíkovi chovatele nikdo "nepodstrčil."

V březnu Českem smrt lva Fufíka, Liuwy a jejich chovatele Michala Práška doslova otřásala, policie nyní uvedla na pravou míru, jak to bylo. "Z dosavadního prověřování a po vyhodnocení záznamů z kamer instalovaných v objektu, kde muž lvy choval, můžeme konstatovat, že se na smrti třiatřicetiletého chovatele nepodílela žádná další osoba a také můžeme s jistotou vyloučit, že by muže v objektu někdo uzamkl.

Z kamerových záznamů je dále zřejmé, že chovatel zemřel po útoku lva, což potvrzují i předběžné výsledky soudní pitvy. V době vstupu chovatele do kotců nebyli lev a lvice od sebe odděleni, měli volný pohyb po ubikaci. Posuvná zábrana z kari sítě, která kóje odděluje, byla otevřená a chovatel se mezi šelmami volně pohyboval. Ze záznamů i z výsledků pitvy vyplývá, že k útoku i úmrtí muže došlo navečer dne 4. března," uvedla za Policii ČR Mgr. Lenka Javorková.

"Ze zpráv Státního veterinárního ústavu Olomouc, který prováděl pitvy lvů, nevyplynuly žádné podezřelé skutečnosti. Rovněž jsme z pitev obou zvířat nezjistili, že by byly šelmy ovlivněny nějakou látkou. Pitva potvrdila, že lvice nebyla březí, dodala Javorková, která projevila lítost v souvislosti se zastřelenou lvicí Liuwou, která v podstatě za nic nemohla.

Veterinář tehdy řekl, že smrt obou šelem byla nutná. Fufík prý útočil na každého, kdo se jen přiblížil ke dveřím klece a březí lvice Liuwa nebyla ve své kleci dostatečně zajištěna a hrozilo, že zábrany překoná. S tím se nechtěla veřejnost spokojit a zabití nevinné lvice otřáslo Českem.

Tyto informace jistě uklidnily i Michalova otce, který si bezprostředně po tragické události myslel, že jeho syna někdo zavraždil a následně ho hodil do lví klece. Nasvědčovaly tomu totiž zamčené dveře zvenku.

Mohlo by vás zajímat

Další články