Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Pravda o pákistánské věznici: Tereza H. se těší na první velkou návštěvu z Česka

Zdroj: reprofoto
+ Dalších 26 fotografií
Jak to je
Mezi českou veřejností se šíří zprávy, že Tereza H., kterou pákistánské úřady podezírají z pašování heroinu, přijímá ve vazební věznici návštěvy, které ji zásobují drahými dárky. Zeptali jsme se na to, jakým způsobem Tereza H. přijímá návštěvy a kdo k ní může.

Dvaadvacetiletá Češka je v pákistánské vazební věznici již 10 měsíců. Soudy neustále z mnoha důvodů odkládají termín, kdy se česká občanka dozví, co s ní bude. Pokud se pákistánským úřadům podaří prokázat, že skutečně pašovala narkotika, hrozí jí vysoký trest. Podle odborníků na tamější právo a justiční standardy by Tereza H. mohla dostat za 9 kilo heroinu v kufru 20 a více let.

V českých médiích se objevily spekulace, že Tereza ve vazební věznici může přijímat návštěvy a navštěvují ji tajemní lidé, kteří mají spojitost s jejím případem. Zeptali jsme se mluvčího ministerstva zahraničí, jaký typ návštěv Tereza H. může přijímat.

"Můžeme potvrdit, že možnost návštěv v pákistánské vazební věznici je velmi limitována. Doposud mohli dotyčnou navštívit pouze její právní zástupce a konzulka velvyslanectví ČR v Pákistánu, která české občance poskytuje konzulární pomoc," uvedl pro eXtra.cz tiskový mluvčí Michal Bucháček.

Není tedy pravděpodobné, že by Terezu ve věznici mohli navštěvovat tajemní lidé a slibovat jí, že ji z problému vysekají. Navíc to vypadá, že Terezu dosud nenavštívil žádný rodinný příslušník. Na první velkou návštěvu z Česka tak Tereza stále musí čekat.

Související články

Další články