Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pravda o Jiřím Krampolovi: Boj o život, nefunkční plíce, z JIPky se jen tak nedostane

Jiří Krampol se ve skvělé formě udržoval i v 83 letech.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
INFORMACE

Ohledně zdravotního stavu hereckého barda Jiřího Krampola (83) kolují všelijaké zprávy. On sám ho dokonce statečně bagatelizoval, jako by v podstatě ani o nic nešlo, jeho nejbližší spolupracovník to ale vidí jasně. „Žádná legrace to nebyla, Jirka bojoval o holé přežití. Kdyby nedodržoval doporučení lékařů, může taky předčasně opustit tento svět. A to se mu zatím nechce,“ říká pro eXtra.cz manažer umělce Miloš Schmiedberger.

Jiří Krampol: Dostal půl roku zaracha

„Jirku teď čeká půl roku absolutního odpočinku. Dostal zaracha od doktorů. Ale on sám už ani se honit nechce. Když teď prožil takové problémy se zdravím, že nyní leží na JIPce, pochopil, že takhle to dál nejde,“ prozradil eXtra.cz manažer a fotograf Miloš Schmiedberger.

„Neumím odhadnout, jak se bude chovat, až ho pustí z nemocnice. Lékaři mu ale striktně nařídili půlroční absolutní odpočinek a Jirka si je vědom toho, že stačilo málo, a už by tu nebyl,“ tvrdí nejbližší spolupracovník herce, baviče a moderátora.

Chtěl potěšit a málem zaplatil životem

Hvězdě někdejšího populárního pořadu Nikdo není dokonalý, která se s úspěchem stále dokola reprízuje, podle manažerových slov nepřivodila zápal plic Zuzana Bubílková (ta se také hned proti podobným nařčením ohradila), ale jeho vlastní rozhodnutí.

„Jestliže se cítím blbě a přesto někam jedu, abych někomu udělal potěšení, tak obrovsky riskuju. Někoho potěšil a málem za to sám zaplatil životem,“ říká Schmiedberger lakonicky.

Rozhodnutí o tom, kdy bude moci jít domů, ještě nepadlo. Příští týden ho čeká ještě vyšetření na kardiologii a pak se rozhodne. Bude záležet na tom, jak mu bude,“ vysvětluje manažer.

Ohrožení života, nefungovaly mu plíce

A dává najevo, že kdybychom věděli, jak na tom jeho „svěřenec“ opravdu byl, báli bychom se o něj.

„Nebyla to rozhodně žádná legrace. Jirka Krampol byl zcela evidentně v ohrožení života. Kdyby šel do nemocnice o dva dny později, už to nemusel přežít. Ten zápal byl opravdu velmi silný a plíce mu už v podstatě nefungovaly.“

„Momentálně je to na dobré cestě, ale není to ani výhra, ani na nějaké velké juchání. Na práci každopádně může zapomenout. Jirka v dalších měsících pojede v těžce úsporném režimu,“ doplňuje manažer.

Spor se Zuzanou Bubílkovou

Jiří Krampol momentálně také nemá ani pomyšlení na řešení vyhrocené situace s kolegyní Zuzanou Bubílkovou, která oznámila, že s ním končí spolupráci.

„K paní Bubílkové nemohu nic říct, to se mě netýkalo. Jirka tak jako tak nemůže nyní vymetat žádné štace. Tím to hasne. Je jedno, jestli on chce nebo nechce, nebo ona chce nebo nechce. On prostě nesmí, i kdyby oba chtěli. A to je jediné podstatné. Jirkovi je jasné, že kdyby nedodržoval doporučení lékařů, může také opustit tento svět. A to se mu zatím nechce,“ sděluje manažer.

„Až ho pustí z nemocnice, budeme se spolu teprve bavit o budoucnosti. Teď je to zbytečné řešit,“ dodal diplomaticky Miloš Schmiedberger.

Související články

Další články