Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pravá zima je v nedohlednu: Prosinec hlásí jaro, teploty vystoupají i na 18 stupňů

počasí
Ačkoliv dle kalendáře je aktuální roční období zima, venku to spíše vypadá na jaro. Počasí se zkrátka zbláznilo a je až neuvěřitelné, jakých teplot se můžeme v polovině prosince dočkat. Sníh se objevil jen párkrát, v některých nížinách dokonce vůbec, a teď to dokonce vypadá, že zimní kabát by mohl být na chvíli vyměněn za slabší bundu.

Předpověď meteorologů z Českého hydrometeorolo­gického úřadu hovoří o tom, že po přední straně rozsáhlé tlakové níže nad východním Atlantikem bude na naše území proudit velmi teplý vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry.

Největší růst teplot bude znát na Šumavě a v Krkonoších. Například ve Volarech mohou podle meteorologů teploty stoupnout i k 18 stupňům a jev bude přetrvávat i v noci, kdy teploty budou šplhat i na 15 stupňů.

Je tedy zatím velmi nejasné, zda se sněhu na Vánoce dočkáme. Zatímco v nížinách je šance prakticky nulová, v horských oblastech ještě nedávno poměrně slušné šance snižují právě stoupající teploty.

Související články

Další články