Česko by se mělo během několika dnů ocitnout pod sněhem. Meteorologové z ČHMÚ vydali výstrahu před silným vichrem, sněhovými jazyky a závějemi, hrozí i náledí. Už teď počasí způsobuje brutální komplikace, dálnice D1 je jedna noční můra, na mnoha místech se tvoří kolony, řidiči jsou zaseknutí v mnohahodinových frontách.

„Během čtvrtečního dne bude od západu sněžit, přechodně i silně. Sněžení bude postupně v polohách pod 700 m, na jihu a západě pod 1100 m přecházet do deště se sněhem nebo do deště. Zejména na horách na severu může napadnout až 30 cm nového sněhu. Během čtvrtečního odpoledne od západu významně zesílí vítr,“ tvrdí meteorologové, kteří tak potěšili zejména milovníky zimních sportů, řidiče už méně, silničáři budou patrně sněhem v zimě jako každoročně zaskočeni.

„V jižní polovině území se místy vyskytnou nárazy 20 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (kolem 110 km/h). V severní polovině území bude vítr velmi silný s nárazy kolem 25 m/s (90 km/h) a na horách kolem 35 m/s (125 km/h). V noci na pátek bude vítr slábnout,“ pokračují předpovědi s tím, že noc na pátek přinese zmírnění – tedy bude slábnout vítr a tvorba závějí.