Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Pravá zima je tu: Na Česko se ženou přívaly sněhu, dálnice D1 se změnila v noční můru!

Sněžení přijde už během příštího týdne. V úterý by mělo být přes den kolem -7°C.
Zdroj: archiv
Milovníci sněhu a zimních radovánek mohou začít jásat, budou ale asi jediní. Na Česko se žene sněžení, hrozí vichr a závěje. Dokonce má napadnout až 30 centimetrů sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před divokým zimním počasím!

Česko by se mělo během několika dnů ocitnout pod sněhem. Meteorologové z ČHMÚ vydali výstrahu před silným vichrem, sněhovými jazyky a závějemi, hrozí i náledí. Už teď počasí způsobuje brutální komplikace, dálnice D1 je jedna noční můra, na mnoha místech se tvoří kolony, řidiči jsou zaseknutí v mnohahodinových frontách.

"Během čtvrtečního dne bude od západu sněžit, přechodně i silně. Sněžení bude postupně v polohách pod 700 m, na jihu a západě pod 1100 m přecházet do deště se sněhem nebo do deště. Zejména na horách na severu může napadnout až 30 cm nového sněhu. Během čtvrtečního odpoledne od západu významně zesílí vítr," tvrdí meteorologové, kteří tak potěšili zejména milovníky zimních sportů, řidiče už méně, silničáři budou patrně sněhem v zimě jako každoročně zaskočeni.

"V jižní polovině území se místy vyskytnou nárazy 20 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (kolem 110 km/h). V severní polovině území bude vítr velmi silný s nárazy kolem 25 m/s (90 km/h) a na horách kolem 35 m/s (125 km/h). V noci na pátek bude vítr slábnout," pokračují předpovědi s tím, že noc na pátek přinese zmírnění - tedy bude slábnout vítr a tvorba závějí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy