Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Pravá tvář války: Srdcervoucí snímek v poušti ztraceného čtyřletého syrského chlapce, který nezemřel jen náhodou. Známe jeho příběh!

Fotografie čtyřletého Marwana doslova oblétla svět.
Zdroj: Archiv

Ztracený malý chlapec putuje velkou pouští – tak by se dala nazvat dojemná fotografie čtyřletého Marwana, kterého v nehostinné pustině nedaleko hranice mezi Sýrií a Jordánskem objevili pracovníci OSN

"Všechen svůj majetek si nesl v jedné igelitové tašce a byl pevně odhodlaný najít své příbuzné," uvedl autor snímku Andrew Harper.

Humanitární pracovníci Marwanovi pomohli dostat se do Jordánska a nedlouho poté Andrew na svém Twitteru oznámil, že se chlapec opět šťastně shledal se svou matkou.

Tento konkrétní příběh tedy díkybohu dopadl dobře. Marwan je ovšem jen jedním z mnoha malých dětí, které byly kvůli občanské válce v Sýrii dočasně odděleny od svých rodin – nebo o ně nadobro přišly.

Od začátku konfliktu bylo zabito už více než 130 000 lidí a 2,5 milionu – z toho odhadem jeden milion dětí – muselo ze země uprchnout. Dalších 5 milionů osob je tzv. vnitřně vysídlených. Nejvíc utečenců (více než 613 000) přijalo právě výše zmíněné Jordánsko. A tato čísla rozhodně nejsou konečná…

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy