V díle, v němž jde muž reklamovat sluchátka a aby zvýšil šanci na úspěch, obleče si nalezenou starou policejní uniformu, mu policista při zadržení dává rozkaz, aby oblečení, které ho jakoby řadí k policii, okamžitě svlékl. „Takový postup je nesmyslný. Nikomu fakt nemůžeme dávat rozkaz. Můžeme vyzývat jménem zákona, nic víc. Vypadá to jako banální výtka, ale kdybychom blábolili jako ti herci, třikrát denně máme na krku Generální inspekci bezpečnostních sborů,“ kroutí hlavou nad chováním seriálového policajta ten skutečný, pan Jaromír, kterého naše redakce oslovila.

V jiném případu vyzývá proslulá Danuše Doudová provozovatele petičního stánku, ať jí okamžitě ukáží povolení. „Tohle občas dělají méně zkušení městští policisté. Ve skutečnosti ale žádné povolení, jinak řečeno zábor, ze zákona nepotřebujete. Nesmíte jen překážet silničnímu provozu a rušit veřejný pořádek,“ varuje zkušený strážce pořádku.

Pak je s podivem, že Danuše, vlastním jménem Havelková, která je skutečnou policistkou, při natáčení tým neupozornila, že po ní chtějí říkat hlouposti. Nebo sama nemá takové znalosti?

Další situace, nad kterou Jaromír kroutí hlavou, je ta, kdy měl jakýsi blázen s biblí v ruce před kostelem obtěžovat mladou dívku.

„Pominu to, že muži říkají, že jestli nemá doklady, pojede s nimi. Dotyčný, kdyby skutečně existoval, by byl převezen na psychiatrické vyšetření tak jako tak, přestože jinak by občanovi stačilo nadiktovat svoje nacionále. Mnohem horší je, jak se chovají k zjevně chorému člověku. Tím policii dělají šílenou vizitku. A je otázkou, jestli byla na místě pouta. Minimálně před policisty, tedy herci, kteří je představovali, se agresivně nechoval. Jen byl mimo,“ dodal skutečný policista, který by určitě uvítal podobný pořad, jako je Policie v akci, jen by musel ukazovat skutečnou práci policie, a ne amatéry, kteří dělají tuny neskutečných chyb.