Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dítě víc než zákon: Němci povolili syrskému uprchlíkovi druhou manželku!

Souhlasíte s tím?
Agentura DPA informovala o velmi zvláštním příběhu jednoho syrského uprchlíka. Tomu totiž německé úřady povolily, aby za ním přicestovala jeho žena a čtyři děti. Na tom by nebylo nic tak divného, kdyby muž už jednu ženu se čtyřmi dětmi neměl. V Německu je sice bigamie trestná, ale v tomto případě se úřady ohánějí takzvaným zájmem dítěte.

Německé úřady povolily syrskému uprchlíkovi, aby si do země přivedl ženu a čtyři děti i přesto, že už jednu ženu s dětmi má. Německo tak povolilo bigamii, která je jinak v zemi trestná. Údajně se má jednat o zájmy dítěte, které jsou nad zákonem.

Podle agentury DPA v kraji Pinneberg není tento případ jediný. Úřady měly povolit nejméně dalším dvěma mužům, aby si do země přivedli dvě ženy. Německým politikům se sice nelíbí a jsou proti tomu, aby si uprchlíci přiváděli do země druhou, třetí nebo čtvrtou manželku, ale zároveň souhlasí s tím, že co se týče zájmu dětí, tak je možné učinit výjimku.

Poslankyně sociální demokracie Eva Högl má na tenhle problém zcela odlišný názor. Podle jejích slov je v německém pobytovém zákonu naprosto vyloučený příchod dalších žen. Výjimku lze udělat pouze tehdy, kdyby dítě vyrůstalo v zemi bez své biologické matky.

Související články

Další články