Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Praha zavádí další opatření: Za nenošení roušek hrozí pokuta v řádu desítek tisíc

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
Opatření
Česká republika čelí koronaviru a vznikají kvůli tomu různá, mnohdy i drastičtější opatření. V MHD, v obchodech, lékárnách a dokonce i venku by občané ČR měli nosit roušky či jiné ochrany tváře. Od středečních 12 hodin budou muset Pražané chodit do veřejných budov, obchodů a MHD pouze se zakrytým nosem a pusou. Pokud tak neučiní, hrozí jim pokuta až 20 tisíc korun.

Ministři lidem už několik dní vysvětlují, proč je dobré používat roušky a další ochrany tváře. Je tak snížená šance, že se koronavirus rozšíří mezi větším množstvím lidí. Do MHD v Praze je vstup bez zakrytých úst a nosu zakázán.

Pokuta v řádu desítek tisíc

Stejný zákaz platí i ve veřejných budovách, služebnách státní i městské policie, zdravotnických a sociálních zařízení a také to platí pro supermarkety. Od středy 18. března od dvanácti hodin dopoledne bude uvedeno v platnost, že pokud tento zákaz kdokoli poruší a vstoupí na vyhrazená místa bez chráněné tváře, hrozí mu pokuta až 20 tisíc korun.

Jak to lidem oznámí?

Lidé musí mít zakrytá ústa a nos i na zastávkách MHD. Bude tam fungovat stejná zóna zákazu, která na nich platí v rámci zákazu kouření. Město chce obyvatele Prahy mimo jiné informovat prostřednictvím rozhlasu v metru. Veřejné budovy by měly mít toto oznámení vystavené na dveřích či tabulích.

„V případě nesplnění povinností stanovených tímto rozhodnutím lze (…) uložit pokutu až do 20 000 Kč,“ píše se v závěru primátorovy směrnice. Vše o koronaviru v Česku se můžete dočíst zde.

Související články

Další články