Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Praha zakazuje petardy a další amatérskou pyrotechniku. Děkuje i zoologická zahrada

Praha zakazuje petardy a další amatérskou pyrotechniku. Děkuje i zoologická zahrada
Zdroj: youtube.com
metropole

Pražští zastupitelé schválili zákaz používání petard a další amatérské pyrotechniky. Zakázány jsou i tzv. lampiony štěstí. Novelizace obecně závazné vyhlášky zakazuje amatérské ohňostroje v poslední den v roce a 1. ledna. Výjimku mají profesionálové. Za zákaz petard děkuje i vedení zoologické zahrady.

"Zakazujeme v památkové rezervaci, v blízkosti vodních toků, chráněných oblastí a zoo používat amatérskou zábavní pyrotechniku - tedy rachejtle a petardy," přiblížil obsah schválené vyhlášky náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlubuček," každý rok je následkem zcela nekontrolovaného a živelného odpalování petard usmrceno nebo zraněno velké množství zvířat. Odpalování zábavní pyrotechniky nejen hraje na nervy nespočtu lidí i domácích zvířat, ale volně žijící zvířata také namnoze zabíjí, o znečišťování životního prostředí a nepořádku v ulicích nemluvě."

Zákaz se týká několika zón. Petardy by se nesmí odpalovat na území památkové rezervace, v parcích, na vodní hladině a padesát metrů od břehu. Lidé také nemohou pyrotechniku zapálit ani 250 metrů od areálu pražské zoo.

Poděkování od vedení zoologické zahrady

"Velmi si tohoto kroku vedení města vážím. Znovu si připomeňme lednovou tragédii, kdy kvůli tzv. lampionům štěstí shořel pavilon opic a lidoopů v Krefeldu. A ještě tentýž den mi od kolegy Martina Kristena přišla fotografie, kterou pořídil u pavilonu slonů v naší pražské zoo. Lampion štěstí uvízl na plotě dvora, ale stačilo pět metrů a dopadl na hromadu suchého okusu," poděkoval ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy