Jasné je, že místní si od aut díky modrým zónám odpočinou. Ale co ti, kteří na těchto místech nemají trvalý pobyt, ale parkovat tam prostě musí? Už nyní se jedná o tom, že živnostníci by mohli mít za stání sníženou cenu. Na Smíchově zase přemýšlí o tom, že budou vydávat parkovací karty pro řidiče, kteří zde nemají trvalý pobyt.

Šestá městská část zase chystá zlevnění placeného stání v málo vytížených oblastech. Mohlo by se to týkat ulic Kolejní a Kladenská.

Praha 6 během šesti měsíců rozšíří zóny na části Bořislavka, Petřiny a Staré Vokovice. Ve smíšených zónách zde plánuje radnice zavést jednorázovou částku 20 korun pro parkování od osmé hodiny večerní do šesté hodiny ranní.

Složitá je i situace na sedmičce. Praha 7 proto plánuje nové parkoviště u Nádraží Holešovice. Nové garáže vzniknou pro rezidenty také pod Letnou.

Složitou situaci s parkováním v Praze si uvědomuje také. primátorka Adriana Krnáčová. „Chtěli jsme po Institutu plánování a rozvoje, aby nám vytipoval vhodné lokality pro vytvoření záchytných parkovišť P+R. Vzešlo z toho 18 míst, mezi nimiž je například Barrandov nebo prostory v těsné blízkosti Smíchovského nádraží. Za posledních deset let tu s výjimkou jednoho případu žádná P+R nevznikla a navíc se nepřipravovaly ani žádné projekty. Kromě tohoto dokumentu máme ještě hotovou analýzu TSK (Technická správa komunikací) a teď budeme ty jednotlivé záměry dále rozpracovávat a já věřím, že v dohledné době i realizovat. Zóny primárně vycházejí vstříc lidem, kteří v těch místech bydlí a platí daně. Od nich máme pozitivní reakce a to je důležité,“ uvedla k situaci v Praze Krnáčová.

Záchytná parkoviště jsou potřeba jako sůl. Složitá dopravní situace je i ve Vysočanech. „Důvodem je O2 Arena. Když se koná větší koncert, návštěvníci nemají kde zaparkovat,“ uvedl pro aktualne.cz mluvčí městské části Tomáš Houdek.