Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Praha uvedla do provozu modré zóny: Řidičům bude prodloužené již zaplacené parkovné

Praha uvedla do provozu modré zóny: Řidičům bude prodloužené již zaplacené parkovné
Zdroj: unsplash
+ Další 2 fotografie
Parkovací zóny
Parkovací zóny v Praze, u nichž byl provoz od poloviny března omezen kvůli koronaviru, začaly znovu fungovat. Nyní jsou otevřeny výdejny parkovacích oprávnění a v provozu jsou i parkovací automaty a platby online.

Provoz parkovacích zón byl po celé České republice od poloviny března omezen kvůli koronavirové pandemii. V hlavním městě Praha byly parkovací zóny opět uvedeny do provozu. Fungují také parkovací automaty a jsou možné i platby online.

"Od pondělí 4. května také fungují všechny výdejny parkovacích oprávnění na městských částech v plném režimu. Stávajícím předplatitelům byla oprávnění o dobu nouzového stavu automaticky prodloužena, takže neočekáváme žádné zásadnější komplikace ve vztahu k uživatelům," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková, která zóny provozuje.

Rezidenti mají platit 1 200 korun ročně, tudíž město přijde za dobu zrušení platnosti zón o více než 140 milionů korun. Praha bude nejvíce tratit na penězích z parkovacích automatů a z virtuálních parkovacích hodin. Město tak přijde o zhruba 88 milionů.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy