Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Praha usiluje o stavbu od geniálního Kaplického: Štvanici by mohl zdobit Rejnok!

Bude Rejnok v Praze?
Zdroj: http://www.rejnok-cb.cz/
+ Další 2 fotografie
Koncertní hala navržená Janem Kaplickým s názvem Rejnok měla původně vzniknout v Českých Budějovicích. V roce 2014 ale tehdejší vedení radnice stavbu zastavilo. Nyní se uvažuje, by stavba od geniální architekta mohla vzniknout na pražském ostrově Štvanice.

„Myslím, že by si Praha zasloužila některou z Kaplického staveb a zároveň bych to brala i jako naší omluvu, protože to co se v minulosti událo kolem Chobotnice, bylo odporné a nedůstojné. Praze chybí moderní architektura a pokud budeme stavět moderní koncertní sál pro 1850 osob, měla by to být i unikátní stavba,“ říká o projektu primátorka Andriana Krnáčová.

„Teď se o vhodných místech chceme bavit s jednotlivými městskými částmi, zatím máme pozitivní ohlas z Prahy 7, kde by o takovou budovu stáli. Výběr vhodného místa chceme ale konzultovat i s architekty,“ dodává s tím, že Praha si zaslouží další unikátní stavbu.

Náklady jsou odhadovány na 1,5 až dvě miliardy korun a pokud by se všechny strany domluvily, práce na Rejnokovi by mohly začít v roce 2018 a trvat do roku 2022.

Související články

Další články