Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Praha se topí v odpadu: Málo se vynáší koše a lidé už si začínají stěžovat

V Praze přetékají koše.
Zdroj: eXtra.cz/Josef Onderka
+ Dalších 6 fotografií
Praha

Praha má problémy s odpadky. Čím dál častěji jsou k vidění přeplněné koše na zastávkách MHD či na veřejných místech. Za problémem vězí především snížení rozpočtu Technické správy komunikací, na základě čehož společnost snižuje četnost vyvážení odpadů. Vedení Prahy s tím ale stále nic nedělá.

Stále víc obyvatel Prahy si stěžuje na koše, které doslova přetékají odpadem. Situaci v hlavním městě už v uplynulých dnech kritizovali také zastupitelé městských částí Alexandra Udženija (ODS) nebo Zdeněk Zajíček (ODS). Trnem v oku Pražanů je fakt, že Technická správa komunikací (TSK) nevyváží odpadky tak často, jak by bylo potřeba.

TSK, která spadá do gesce zastupitele hlavního města Prahy a náměstka primátora pro oblast dopravy Adama Scheinherra (Praha Sobě), má totiž od roku 2018 snížený rozpočet o 40 procent. Na základě toho musela společnost omezit četnost svozu odpadu. Jak se ale ukazuje na přeplněných koších, snížení rozpočtu nebylo rozumným krokem.

Redakce eXtra.cz se Scheinherra rozhodla oslovit s dotazem, zda se situací hodlá něco dělat. Zatím ale bez odpovědi.

Koše přetékají celý víkend

Nejhorší situace je na Praze 7, kde se odpad vyváží pětkrát týdně. K vidění jsou tak přeplněné koše v zejména v okolí zastávek Nádraží Holešovice, Vltavská, Milady Horákové, U Výstaviště, Dukelských hrdinů, Strossmayerovo nám a řady dalších míst. 

Na Praze 6 se pak snížila četnost vývozu z třikrát (pondělí, středa, pátek) na dvakrát (bez pátku) týdně. Běžně se tak stává, že koše už na začátku víkendu přetékají odpadky. Četnost se přitom snížila i v dalších oblastech.


Související články

Další články