Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Praha plánuje velké změny: Do centra dojedete autem už jen za poplatek

Praha
Pražští radní schválili plán rozvoje dopravy do roku 2030 v Praze. Mimo jiné se v plánu počítá i s tím, že vjezd do centra bude zpoplatněn. O celé věci budou ovšem ještě hlasovat zastupitelé.

Plán rozvoje dopravy v Praze do roku 2030 počítá s prodloužením metra, stavbou silničních okruhů, ale také s tím, že vjezd do centra bude zpoplatněn. Celý plán se má zaměřit hlavně na kolejovou dopravu, chůzi nebo cyklistiku.

Na druhou stranu se očekává, že automobilová doprava se bude značně omezovat a regulovat. Plán se zavedením mýtného do centra Prahy měl být podepsán již v polovině minulého roku. Čekalo se na výsledek posouzení vlivu na životní prostředí, který dopadl kladně.

V květnu by o plánu měli hlasovat ještě zastupitelé. Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr podle idnes.cz oznámil, že jde o nejdůležitější koncepční plán, který bude současné vedení města schvalovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články