Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Praha má po čarodějnicích: Po celém městě platí zákaz rozdělávání ohňů!

Pražáci mají po zábavě.
Zdroj: Profimedia.cz
Na 30. dubna už tradičně připadá pálení čarodějnic, po celé republice budou plát ohně a bude se skákat přes vatry. Teda skoro v celé republice. V Praze totiž magistrát zakázal pálení ohňů, a to z důvodu velkého horka a silného větru. Pražáci tak přijdou o jednu z nejtradičnějších akcí konce jara.

Pražané se na dnešní den těšili, zejména děti. Pálení čarodějnic, které připadá na dnešní večer, je velkou tradicí a každoročně si ho nenechá ujít spoustu lidí. Tento rok mají ale Pražáci smůlu. Kvůli přetrvávajícímu horku a velkému větru magistrát města Prahy zakázal pálení ohňů.

V neděli přitom ještě tvrdili, že zákaz rozdělávání ohňů bude platit pouze na rizikových místech. Ohně se tak nesmějí zakládat na místech, kde se každoročně konají oslavy pálení čarodějnic. Největší akce s dlouhodobou tradicí se konají vždy na Ladronce, v Podolí či ve Žlutých lázních.

„Pokud se akce nachází v místě, které specifikuje nařízení, tak se tam smí konat podle programu, ale nesmí být zapálený oheň a nesmí se v této oblasti ani kouřit,“ řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Poslední dubnová noc je magická. Plní se sny a je možné si přičarovat věčnou lásku. Mladá děvčata skáčou přes oheň a myslí při tom na svého vyvoleného. Prohlubuje se sexuální magie, některé ženy věří, že obcují s pekelnými mocnostmi.

Související články

Další články