Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Praha je jednou z nejoblíbenějších destinací na světě. Turisté si ji oblíbili hlavně kvůli pohádkové atmosféře

Praha je velmi oblíbenou turistickou destinací.
Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie
25 nejlepších destinací světa pro aktuální rok zvolili cestovatelé na portálu Tripadvisor. Česká metropole skončila mezi prvními stejně jako loni, zvítězilo město Marrákeš v Maroku.

Praha je pro turisty jednou z nejkrásnějších destinací na světě. Hlasovali totiž tak, že Praha skončila na krásném pátém místě. Stejně jako loni! Turisté si většinou v Praze chválí ubytování, ceny i jídlo.

Mnoho lidí láká historie země. Podle nich je Praha kulturní místo s pohádkovou atmosférou, úchvatnými památkami a známým orlojem. Oblíbili si také sklepní hospůdky a restaurace.

Na prvním místě se umístilo město Marrákeš v Maroku, jenž je historickým kulturním střediskem země. Proslulé jsou jeho trhy se zbožím všeho druhu, jezdí tam jak obchodníci, tak umělci. Marrákeš je místem světového významu, o čemž svědčí i zápis na seznam UNESCO z roku 1985. Loni se Marrákeš umístil na šesté příčce.

Krásné druhé místo obsadilo kambodžské město Riem Reap, které je vstupní branou do starobylého Angkoru. Zároveň patří mezi největší náboženské komplexy světa. Právě proto je toto místo turisty hojně navštěvováno.

Třetí skončil turecký Istanbul, který se loni umístil na prvním místě. Město leží na dvou kontinentech – Evropě a Asii a kloubí kromě kultur i moderní život se starými mešitami a dalšími památkami. Město je proslulé také svými trhy. Někteří turisté se ale do Istanbulu bojí kvůli nedávným teroristickým útokům.

Těsně za Istanbulem se umístila vietnamská metropole Hanoj. Na pátém místě Praha a na šestém místě Londýn, který byl minulý rok třetí. První desítku pak doplňuje Řím, Buenos Aires, Paříž a Kapské Město, které bylo v roce 2014 až na devatenácté příčce.

Do pětadvacítky turisticky nejoblíbenějších lokalit patří mimo jiné také americký New York, Cuzco v Peru, řecké Athény, čínský Hongkong nebo Dubaj ve Spojených arabských emirátech.

Související články

Další články