Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Praha čelí obří komplikaci: Zničehonic zavřou oblíbený most, Dolínek má máslo na hlavě!?

Praha čelí obří komplikaci: Zničehonic zavřou oblíbený most, Dolínek má máslo na hlavě!?
Zdroj: Profimedia
Vedení hlavního města Prahy dnes v noci uzavře do odvolání pro automobily i tramvaje Libeňský most. Část mostu je v havarijním stavu, v plánu je jeho celková rekonstrukce, řekl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek pro ČTK.

Pražský Libeňský most bude nečekaně a bez jakéhokoliv dřívějšího upozornění či varování uzavřen v jednu hodinu po půlnoci. Most je dlouhodobě ve velmi špatném stavu, jeho část nyní byla na základě aktuálních měření přesunuta do kategorie havarijní. Nejde přímo o úsek vedoucí přes řeku, ale o část soumostí na břehu směrem k pražské části Palmovka, Praha 8.

Město plánuje celkovou rekonstrukci, nyní čeká na vyjádření ministerstva kultury, které posuzuje památkovou ochranu kubistického mostu. Podle informací Technické správy komunikací (TSK) jsou v havarijním stavu v Praze tři mosty, další desítky jsou ve špatném stavu. Loni se zřítila lávka v Troji.

Podle posudků expertů je uzavření celého mostu zbytečné, stačilo by omezení tramvajové dopravy. Proslýchá se, že jde o snahu odvést pozornost od kauzy náměstka primátorky Krnáčové Petra Dolínka. Ten totiž loni nechal prostřednictvím Technické správy komunikací tiše vypsat tendr na úklid komunikací za miliardy korun. "Je to absurdní a doufám, že jde jen o neprofesionalitu. Jedním z hlavních důvodů, proč jsme chtěli získat 100 % podíl v Pražských službách, byla možnost zadávat velké zakázky v režimu in-house a tím městu ušetřit miliardy. Pražské služby jsme ovládli, ale pak je bez vědomí rady vypsán tendr za 14 miliard. To je neskutečné!" řekl info.cz primátorka Adriana Krnáčová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy