Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Praha 2 jako první naočkovala 140 seniorů. V týdnu by se měli dočkat i další

Zdroj: Facebook
Očkování
Vakcína je nyní pro Česko jednou z hlavních priorit v boji proti koronavirové pandemii. Hned zkraje roku začal stát s očkováním zdravotníků a seniorů nad 80 let. Nejinak tomu je i na Praze 2, kde o víkendu jako první z celé Prahy podali vakcínu 140 seniorům. Tento týden pak chce vedení části města s očkováním pokračovat.

„Prvních 140 dvojkových seniorů dnes naočkováno!“ oznámila v sobotu 16. ledna místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija na sociálních sítích. Členka ODS byla ráda, že vše proběhlo bez problémů a bez čekání. O tom se ostatně sama ujistila, když v sobotu navštívila očkovací centrun Vinohradské fakultní nemocnice.

„Mám obrovskou radost, že naše speciální linka 800 600 604 , kterou jsme na Praze 2 začátkem týdne spustili pro pomoc seniorům 80+ při očkování, tak skvěle funguje,“ pochvalovala si Udženija a zároveň poděkovala Centru sociálních služeb Praha 2 a především ředitelce Martině Polanské, že „bleskurychle zorganizovala odvoz těch seniorů, kteří se na očkování nemohli dostavit po svém“.

Česko zaostává

Udženija zároveň uvedla, že městská část chce mít naočkované seniory nad 80 let co nejdřív. „Příští týden pokračujeme a věřím, že tímhle tempem se nám podaří brzy naočkovat většinu našich seniorů 80+, kteří o to budou mít zájem,“ napsala politička na Facebooku.

Česká republika přesto výrazně zaostává za většinou zemí Evropy, za což schytává vláda vlnu kritiky. Podle premiéra Andreje Babiše (66) je to ale tím, že firma Pfizer, od které má dorazit nejvíce vakcín, upravuje výrobu. Tudíž na čas omezila dodávky do Česka.

Související články

Další články