Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Prague Pride vzbudí emoce: Zúčastní se hvězda Ordinace, bude i autobus pro seniory

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
KONTROVERZE
Sobotní karneval Prague Pride, který se označuje za nejteplejší festival v roce, přiláká do centra české metropole mezi třiceti až čtyřiceti tisíci návštěvníky. Mezi nimi nebudou chybět ani celebrity nebo zázemí pro děti. A které hvězdy budou moci potkat ti, kteří také přijdou podpořit LGBT komunitu?

Organizátoři se například chlubí tím, že poprvé od vzniku festivalu převzal nad Prague Pride záštitu i primátor Prahy. Zdeněk Hřib půjde v průvodu s manželkou. Chybět nebude ani herec z Ordinace Daniel Bambas, o jehož sexualitě se už léta spekuluje.

„Vzhledem k mé profesi chápu, že média láká mé soukromí, ale rád bych si udržel možnost si to soukromí střežit,“ odpověděl na přímou otázku ohledně své orientace Bambas před nedávnem. Jeho opakovaná účast na festivalu by mohla (samozřejmě ale vůbec nemusí) leckomu leccos napovědět.

Celebrity

Tak jako v minulosti se dá čekat účast Ani Geislerové, Heleny Třeštíkové nebo Ester Janečkové (46). „Co je to za otázku? Nechyběl jsem na žádném ročníku. Budu v čele průvodu, pojedu v cadillacu,“ pochlubil se zase herec a bývalý lídr gay aktivistických hnutí Jiří Hromada Chybět nebude ani šansoniérka Petra Hapková.

Neobjeví se však řada absentérů. Možná největší podporovatel Prague Pride Jan Bendig bude nejspíš chybět poprvé. „Máme sérii koncertů,“ tvrdí jeho přítel a manažer Lukáš Rejmon. Ani Honzova nejlepší kamarádka Monika Bagárová se nezúčastní. „Šla bych do průvodu moc ráda. Ale mám bohužel už dlouhodobě nasmlouvanou práci,“ řekla eXtra.cz. Helena Zeťová, která dřív v rámci Prague Pride několikrát vystoupila, se tentokrát nezúčastní, organizátoři oslovili další umělce.

V Pride Parku na Letné se mezi mnoha vystupujícími umělci objeví například Gipsy.cz nebo Jaroslav Parči

Busy pro dříve narozené

Protože se letošní Prague Pride zaměřuje na dříve narozené, v průvodu pojedou i dva autobusy určené pro ty z nich, kteří by cestu pěšky nezvládli. V tiché zóně zase nebude chybět dětský vláček a pod Letnou bude pro lidi na vozíčku nebo rodiny s kočárky přistaven nízkopodlažní autobus, který je odveze na místo finále akce.

Ta startuje v půl jedné na Václavském náměstí, stream celého Prague Pride poběží na facebookovém profilu organizátorů.

Průvod je každoročně terčem kritiků, především zastávajících takzvané konzervativní hodnoty, řada lidí je proti němu i kvůli svérázným kostýmům některých účastníků Většina z nich je ale oblečená výletně a pochází z řad heterosexuálních podporovatelů jinakosti.

Související články

Další články