Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Prague Pride 2022: Barevný festival zahájí vítěz SuperStar. Dojde i na duhový pochod?

Prague Pride 2022: Festival zahájí Adam Pavlovčin a letos bude i duhový pochod
Zdroj: Pixabay
+ Další 3 fotografie
Prague Pride

Odstartoval další ročník lidskoprávního festivalu Prague Pride. Ten již tradičně vyvrcholí duhovým pochodem hlavním městem, který byl loni zrušen. Jak stojí na oficiálních stránkách festivalu, dvanáctý ročník přehlídky, který potrvá do 14. srpna, nabídne na 150 akcí. Zakončení cesty bude v "Pride Parku" na Letné, kde bude pokračovat hudební program s party o šesti stagích. Festival každoročně přitahuje řadu lidí, letošního zahájení se ujal vítěz SuperStar, Adam Pavlovčin.

Prague Pride už neodmyslitelně patří do letních radovánek v Praze. Festival, zaměřený na homosexuály, bisexuály, lesbičky i transgender, je akcí nejen pro LGBT, ale i pro širokou veřejnost. Jak uvádí web Kudy z nudy, pochod se koná každoročně v srpnu již od roku 2011. V současné době patří festival mezi největší kulturní akce v České republice. 

Jezdí k nám i zahraniční celebrity

Celý týden se můžete těšit na veřejné debaty, kulturní i společenské akce, sportovní události nebo duchovní setkání. Do Prahy kvůli akci jezdí spoustu zahraničních aktivistů, kteří podporují LGBT. Už nás navštívili například Omar Sharif Jr., zpěvačka Conchita Wurst, islandská premiérka Jóhanna Sigurðardóttir nebo první transgender osoba zvolená v Evropě do parlamentu Vladimir Luxuria.

Letošní ročník zahájí vítěz SuperStar Adam Pavlovčin alias ADONXS na Střeleckém ostrově 21:25 hod. Předtím vystoupí skupiny Pinkbus, Sado Opera nebo Elskë. Na místě budou po celou dobu k dispozici stánky s občerstvením i osvěžením. V těchto vedrech nezapomeňte řádně pít, zajít si můžete na pivo, nealko, drink nebo slavné Prosecco by Pride. Program najdete na Praguepride.com.

"Letošní ročník má téma Heart matters, tedy na srdci záleží nebo srdeční záležitost. Odráží to lidskoprávní aspekt celého festivalu. Srdce není pouze v našem logu, ale je tu i osm miliard srdcí, která bijí po celém světě. Snažíme se říct, že na všech srdcích záleží. Je to symbol života, sounáležitosti, vzájemné lásky a lidskosti. Téma se promítá do téměř všech 150 festivalových akcí," řekl ředitel festivalu Tom Bílý pro ČTK.

Vrchol a zakončení festivalu

Vrcholem festivalu je sobotní duhový průvod Prahou, který začíná na Václavském náměstí od 12:30 a pokračuje směrem do Letenských sadů. Na Letné se pak koná obrovský jarmark s hudebním doprovodem i občerstvením. Zakončení festivalu v podobě Pride Pikniku bude probíhat v neděli na Střeleckém ostrově.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy