Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Prague Pride 2020: Festival bude upraven kvůli koronaviru, o co letos účastníci přijdou

Prague Pride 2020: Festival bude upraven kvůli koronaviru, o co letos účastníci přijdou
Zdroj: Patrick Hacha
+ Dalších 11 fotografií
Vzhledem k pandemii koronaviru se mnoha příznivcům festivalu Prague Pride v hlavě vyrojily dotazy na to, jak a zda vůbec letos bude probíhat. Organizátoři na tyto otázky odpověděli webu eXtra.cz a účastníky určitě potěší, že o letošní 10. ročník se nechtěli nechat připravit. Jeho podoba ale bude upravena dle aktuální situace. Jak bude letos s největší pravděpodobností vypadat?

Lidé, kteří se chtěli zúčastnit festivalu Prague Pride 2020 a obávali se, že se kvůli koronaviru konat nebude, se mohou radovat. Organizátoři webu eXtra.cz potvrdili, že jubilejní, 10. ročník proběhne, a to dokonce i v původně plánovaném termínu 3. až 9. srpna. Bude mít ale trochu jinou podobu, než na jakou jsou pravidelní účastníci zvyklí.

„Samozřejmě podobu festivalu musíme upravit aktuální situaci. I přes změny naplníme hlavní myšlenku festivalu, jíž je nabídnout LGBT lidem bezpečné místo, kde mohou být sami sebou a kde si mohou skvěle užít strávený čas, a samozřejmě opět přizveme i širokou veřejnost, aby se s LGBT lidmi seznámila a navzájem poznala,“ uvedla mluvčí Bohdana Rambousková.

Organizátoři akce v tuto chvíli pracují s jasnou představou festivalu a doufají, že se nestane nic zásadního, co by ji na poslední chvíli rozbilo.

Největší změny

Festival Prague Pride musí vzhledem k pandemii koronaviru proběhnout v jiné podobě než v předchozích letech. „Festival bude opět trvat celý týden, i když ho tentokrát neotevře zahajovací koncert na zaplněném Střeleckém ostrově. Program bude kombinací akcí menšího rozsahu pro povolený počet účastníků a účastnic a obsahu přenášeného online, kterého se může snadno zúčastnit kdokoli z celé ČR. Počítáme s tím, že v programu bude přes 50 akcí různého typu - komunitní pikniky, workshopy, veřejné diskuze, hudební přenosy a podobně,“ uvedla pro eXtra.cz Rambousková.

Duhový průvod

Největší událostí celého festivalu byl vždy duhový průvod, kterého se účastnily tisíce lidí a díky kterému Praha zářila barvami. Ten se ale letos konat nebude. „Jedná se o veřejné shromáždění otevřené všem a my jako pořadatelé bychom nebyli schopni zajistit, že se ho zúčastní jen předepsaný počet osob a že budou dodržovat povinné rozestupy. Nechceme riskovat, že povoleny budou akce do 1000 osob a nám na Václavské náměstí v sobotu přijde 30 000 lidí. Stejně tak Letná, kde bývá Pride Park s odpoledním programem, letos zřejmě zůstane prázdná,“ přiblížila Bohdana Rambousková.

„Kouzlo průvodu, a tím veřejné demonstrace respektu k odlišnostem, tkví právě v masové účasti lidí jak v samotném průvodu, tak v davech, které mu přihlížejí. Rozhodli jsme se proto z ulice přesunout do online prostředí a vyzvat naše příznivce a příznivkyně, aby si v duchu myšlenky Pride uspořádali menší setkání s přáteli, na která jim budeme vysílat celé odpoledne program s našimi pořady i interaktivním přepojováním do různých míst,“ dodala a doplnila, že bezpečí účastníků festivalu je na prvním místě.

Více informací ohledně festivalu a jeho průběhu budou mít organizátoři v červnu, kdy bude uzavřený festivalový program a situace bude, doufejme, stabilní.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy