Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Prague Pride 2019: Útok na účastníky pochodu a barevní exhibicionisté

+ Dalších 13 fotografií
Prague Pride 2019
Devátý ročník festivalu Prague Pride si nenechalo ujít stovky leseb, gayů, transsexuálů a bisexuálů. Podle informací policie se pochodu zúčastnilo kolem třiceti tisíc lidí a průvod se neobešel bez komplikací. V pátek v noci neznámý pachatel polil schody v Letenských sadech fritovacím olejem aby průvod neprošel.

Po roce se opět Praha zahalila do barev duhy. Velkolepý průvod se i přes nepřízeň počasí sešel na Václavském náměstí. Tisíce příznivců LGBT komunity se nenechaly odradit deštěm a vydaly se s duhovými transparenty a vlaječkami na průchod centrem Prahy.

Ještě předtím, než průvod vůbec začal, došlo k tomu, že neznámý pachatel polil schody v Letenských sadech fritovacím olejem. Na schodech mělo zůstat zhruba 20 litrů tekutiny. Policie dohlížela na celý průvod a zajišťovala bezpečnost.

Před druhou hodinou odpolední se objevila skupina extrémistů, která vulgárně pokřikovala na členy pochodu. „Ku*vy, táhněte do plynu,“ pořvávali extrémisté. I přesto si většina účastníků pochod užila. Opět nebyla nouze o barevné lidi a podivné exhibicionisty. Na to se koneckonců můžete podívat v naší galerii.

Mohlo by vás zajímat

Další články