Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Prague Pride 2018: Pochod hrdosti se mění v politický protest

Prague Pride vyvrcholil v Praze.
+ Další 2 fotografie
Prahou prošel Duhový průvod. V sobotu tak vyvrcholil festival leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT). Proti akci protestovali někteří politici a členové církve. Někteří z účastníků pochodů pak nesli hesla proti některým politikům a politickým stranám.

Sobotního průvodu se zúčastnilo asi 35 000 lidí. Akci přálo slunečné počasí. Účastníci se sešli na Václavském náměstí, pak pokračovali na Letnou, kde je program až do večerních hodin.

Kromě sexuality a lidské identity se nově řešila politika. Někteří účastníci průvodu nesli hesla proti prezidentovi Zemanovi (73) nebo proti šéfovi SPD Okamurovi (46). Další účastníci Prague Pride nesli hesla, že squating je legální.

Pochodu se zúčastnila také řada známých tváří – dorazila například Aňa Geislerová, Hana Třeštíková a nebo Ester Janečková.

Přímo u sochy Svatého Václava stáli odpůrci Prague Pride. Těch se objevilo asi padesát. Akci proti homosexuálům a za tradiční rodinu pořádal Byzantský katolický patriarchát. Tady se mimo jiné objevil plakát, že Prague Pride je kulturou smrti. Proti pochodu pak na sociálních sítích vystupovali například i někteří členové SPD.

Na akci dohlížela policie a k žádným incidentům nedošlo.

Mohlo by vás zajímat

Další články