Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Pracujete víc než 48 hodin týdně? Pak si rozhodně přečtěte tohle! Budete pak měnit práci?

Moc pijete a moc pracujete? To má souvislost.

Všeho s mírou – to platí i o práci. Vědci přišli na jistou souvislost mezi hodinami strávenými v zaměstnání a sklonem k alkoholismu. Zkrátka – workoholici jsou často i ochlastové.

Podle norem platných v EU by lidé neměli pracovat déle než osmačtyřicet hodin týdně, a to včetně přesčasů. Pravdou ale je, že hlavně ve větších evropských městech lidé tuhle hranici překračují a tím si koledují o zdravotní problémy. Trpí nespavostí a stresem, po práci často sahají po skleničce a na konci týdne se opíjejí.

Profesorka Marianna Virtanen z Finska upozorňuje, že už jednadvacet alkoholických nápojů týdně u mužů (3 piva denně) a čtrnáct nápojů u žen (2 piva denně) má dopad na zdraví člověka. Zvyšuje se zejména riziko onemocnění jater a srdce. Pokud bumbáte o něco víc, taky si koledujete o rakovinu a psychické potíže.

CHCETE SI TAKÉ NAJÍT LEPŠÍ PRÁCI? TADY JE VELKÁ NABÍDKA VOLNÝCH PRACOVNÍCH MÍST.

Virtanen sledovala pitný režim a zdravotní stav u více než 333 tisíc pracujících ze čtrnácti zemí EU. Lidé, kteří pracují přes čas, pijí nadměrné množství alkoholu o jedenáct procent častěji.

Související články

Další články