Všeho s mírou – to platí i o práci. Vědci přišli na jistou souvislost mezi hodinami strávenými v zaměstnání a sklonem k alkoholismu. Zkrátka – workoholici jsou často i ochlastové.

Podle norem platných v EU by lidé neměli pracovat déle než osmačtyřicet hodin týdně, a to včetně přesčasů. Pravdou ale je, že hlavně ve větších evropských městech lidé tuhle hranici překračují a tím si koledují o zdravotní problémy. Trpí nespavostí a stresem, po práci často sahají po skleničce a na konci týdne se opíjejí.

Profesorka Marianna Virtanen z Finska upozorňuje, že už jednadvacet alkoholických nápojů týdně u mužů (3 piva denně) a čtrnáct nápojů u žen (2 piva denně) má dopad na zdraví člověka. Zvyšuje se zejména riziko onemocnění jater a srdce. Pokud bumbáte o něco víc, taky si koledujete o rakovinu a psychické potíže.

CHCETE SI TAKÉ NAJÍT LEPŠÍ PRÁCI? TADY JE VELKÁ NABÍDKA VOLNÝCH PRACOVNÍCH MÍST.

Virtanen sledovala pitný režim a zdravotní stav u více než 333 tisíc pracujících ze čtrnácti zemí EU. Lidé, kteří pracují přes čas, pijí nadměrné množství alkoholu o jedenáct procent častěji.