Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pracovníci německé železnice pod palbou kritiky: Zveřejnili jste osobní údaje Grety Thunberg

Zdroj: Instagram
+ Dalších 16 fotografií
Greta Thunberg
Německé železnice Deutsche Bahn čelí kritice kvůli tomu, že zveřejnily osobní údaje o cestě vlakem Grety Thunberg. Aktivistka cestovala vlakem a postěžovala si, že musela sedět na zemi. Na to reagovaly německé železnice tím, že zveřejnily číslo vlaku Grety a také informaci, že cestovala v první třídě.

Greta Thunberg je některým lidem pro smích, a to kvůli tomu, co se událo kolem její cesty z konference OSN. Švédská aktivistka totiž zveřejnila na svém Twitteru fotku, na které sedí na zemi, a rýpla si do německých drah s tím, že jsou přeplněné.

To se ale Deutsche Bahn dotklo a na Twitteru se dráhy zmínily, že Greta část své cesty seděla v první třídě a staral se o ni personál. Zveřejnily i číslo konkrétního vlaku. Informoval o tom server Spiegel.

„Náš vlak z Basileje byl vyřazen z provozu. Ve dvou různých vlacích jsme pak museli sedět na zemi. Sedla jsem si opět po zastávce v Göttingenu," upřesnila následně své tvrzení Greta.

„Bereme to jako příležitost, jak si pohovořit s Deutsche Bahn o nakládání s osobními údaji cestujících," nechala se slyšet komisařka Maja Smoltczyková s tím, že Deutsche Bahn půjde na kobereček.

Nyní se bude prověřovat, zda měl dopravce oprávněné zájmy na zveřejnění osobních údajů o cestování Grety Thunberg.

Související články

Další články