Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pracovala u soudu, skončila ve vězení: Monika z Holek pod zámkem si odpykává trest za smrt tyrana

+ Další 2 fotografie
Ve středu večer startuje na televizi Nova unikátní projekt Holky pod zámkem. Diváci budou mít možnost sledovat příběhy odsouzených žen z českých věznic. Dozvědí se, jak probíhá jejich den, s čím ve věznici nejvíce bojují nebo třeba to, co jim chybí. První příběh odvypráví paní Monika.

Jednou z „holek pod zámkem“ je i Monika (43), která pracovala na okresním soudu jako zapisovatelka a následně jako vedoucí opatrovnického oddělení. Následkem okolností se ale ze soudní pracovnice stala vězeňkyní.

Za ublížení na zdraví s následkem smrti dostala pětiletý nepodmíněný trest. Nevydržela už totiž teror od svého manžela. Ten jí ze začátku zakazoval, aby se malovala nebo hezky oblékala, postupem času se situace začala přiostřovat. Pokračovalo to mlácením, kopáním, dokonce na ni i močil. Jednoho dne vzal hrnec s vařící vodou a vylil ho na ni. Monika si ve vězení udělala sanitářský kurz a během trestu pomáhá v zařízení pro staré lidi.

Na Moničin příběh se podívejte už dnes večer ve 20:20 na TV Nova.

Související články

Další články