Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Práce snů, nebo noční můra? Žena se živí jako degustátorka cigaret, denně jich vykouří nejméně 30!

Ilustrační fotografie

Na pomyslném vrcholu seznamu nebezpečných povolání jsme až doposud měli hasiče. Číňanka Liou Chuej ale tvrdé chlapíky v červeném trumfla – živí se totiž jako degustátorka cigaret. Jeden z čínských producentů tabákových výrobků jí platí za to, že každý den vykouří nejméně 30 cigaret.

Žena si rizikové povolání, které jí zkracuje život, nesmírně pochvaluje a nic špatného na něm nevidí. „Je to moje práce a navíc mě velmi baví,“ uvádí Liou a dodává: „Navíc jsem ještě v mém okolí neslyšela o tom, že by nějaký kuřák onemocněl.“ Nechme stranou polemiku o tom, jestli žena opravdu o nikom neví, nebo spíš vědět nechce, a raději se podívejme na to, jak probíhá takový běžný den degustátorky cigaret. Prý jde o náročnou šichtu, kdy musí člověk vykouřit až dvě krabičky, v průměru pak alespoň 30 kousků denně. Sedíte v kanceláři a prostě si zapalujete osm hodin v kuse jednu cigaretu za druhou. Zkoumáte jejich chuť, dráždivost, vůni… a všechno si poznamenáváte na papír a kecáte výrobcům cigaret do finální podoby jejich produktů.

Není divu, že podobné zaměstnání se nachází právě v Číně. Nejlidnatější země světa je největším producentem cigaret a zároveň jejich největším konzumentem. Uvádí se, že se zde nachází až 35 % všech kuřáků na světě. K dobru Číňanky budiž alespoň fakt, že si práci už netahá domů. Na přání manžela přestala kouřit alespoň mimo pracovní dobu.

Související články

Další články