Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Rodinám obětí bohumínského pekla vydají ostatky: 11 zesnulých konečně mohou pohřbít

Rodinám obětí bohumínského pekla vydají ostatky: 11 zesnulých konečně mohou pohřbít
Zdroj:
+ Dalších 12 fotografií
pohřeb
Bohumínská tragédie, která má na svědomí 11 lidských životů a jedno nenarozené dítě, otřásla doslova celým Českem. Žhář Zdeněk K. (54), který nechal uhořet část své rodiny, byl vzat do vazby. Po necelých dvou týdnech budou pozůstalým vydány ostatky a oni tak budou moci připravit pohřeb a důstojně se rozloučit se svými milovanými.

V sobotu 8. srpna došlo v panelovém domě v Bohumíně ke strašlivé tragédii. Podezřelý Zdeněk K. má na svědomí 11 lidských životů. V bytě uhořelo šest lidí včetně tří dětí. Dalších pět si vybralo strašlivou smrt tím, že skočili z 11. patra.

Žhář nedal lidem v bytě prakticky jedinou šanci na záchranu života. Po necelých dvou týdnech budou pozůstalým vydána těla a oni tak mohou obětem ohnivého pekla připravit důstojný pohřeb.

"Stále se nemůžeme rozloučit. Čekáme, jak dopadnou pitvy, teprve po nich nám mají vydat ostatky. Je pro nás stále velmi bolestivé o tom jen mluvit. Ale víme, že je nutné identifikovat těla a že to není jednoduché," řekla pro Blesk.cz jedna z pozůstalých.

"Souhlasy s pohřbením těl již byly vydány a policejní krizoví interventi vyrozuměli o této skutečnosti pozůstalé," dodala k případu policistka Pavla Jiroušková.

Související články

Další články