Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Pozor, zanedbaná prevence může stát život!

Prevence je opravdu velmi důležitá!
Říkáte si, proč bych chodil na preventivní prohlídku, když se cítím zdravý? Velká chyba. Zanedbání prevence zdraví totiž může stát život.

„Preventivní prohlídka je vyšetřením pro lidi bez potíží právě proto, aby se potvrdilo, že je člověk zdravý, anebo se včas objevily začínající příznaky onemocnění. Zanedbání prevence se tedy nemusí vyplatit,“ vysvětluje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

„Aby si klienti této zdravotní pojišťovny nemuseli pamatovat, kdy zajít k lékaři, mají k dispozici unikátní službu Prevence v mobilu. „Pojištěncům a pojištěnkám jsou automaticky zasílány SMS zdarma s upozorněním na blížící se termín a typ preventivní prohlídky. K využívání této služby stačí jen navštívit kteroukoli pobočku ČPZP nebo mít aktivovánu Elektronickou přepážku ČPZP,“ dodává mluvčí.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je jedinou zdravotní pojišťovnou v ČR, která tuto službu nabízí. SMS jsou klientům této pojišťovny zasílány zcela zdarma, stejně tak pojištěnci neplatí za preventivní prohlídku.

„V současné době zasíláme preventivní upozornění každé dva roky na vyšetření u praktického lékaře, ženy jednou ročně upozorníme, že je čas na gynekologickou prohlídku, a mužům nad 50 let připomínáme vyšetření prostaty. V těchto dnech začínáme rozesílat i SMS připomínající prohlídku u zubaře,“ vypočítává Elenka Mazurová.

Související články

Další články