Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pozor, výstraha: Meteorologové varují před velmi silným deštěm a povodněmi

Pozor, výstraha: Meteorologové varují před velmi silným deštěm a povodněmi
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
počasí
Deštivé počasí stále pokračuje. Český hydrometeorologický ústav vydal v platnost další výstrahu před silnými srážkami a v některých krajích hrozí i povodně. Tropických teplot se lidé už zjevně nedočkají a deštníky jen tak neodloží.

Poslední srpnový týden se na Česko valily vydatné deště a nepříznivé stále přetrvává. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, která je platná od 1. září a potrvá do půlnoci 2. září.

Vysoká intenzita srážek čeká především Pardubický kraj (Králíky), Olomoucký kraj (Jeseník, Šumperk), Zlínský kraj (Rožnov pod Radhoštěm) a Moravskoslezský kraj (Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov, Třinec). Meteorologové tak varují před rizikem podmáčení a následných sesuvů a snížením stability stromů v podmáčené půdě. Během silného deště by měli řidiči snížit rychlost jízdy autem a nevjíždět do proudící vody nebo zatopených míst. Stejně tak upozorňuje na vydatný déšť i Královéhradecký kraj.

Do šesté hodiny ranní 2. září byla vydána v platnost i výstraha před povodněmi, která se týká Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Vzhledem k předpokládaným srážkám totiž může být překročen 1. stupeň povodňové aktivity a to zejména na menších tocích. Během povodňové bdělosti by se lidé měli vyhnout koupání, plavání, jízdě lodí nebo pohybu v korytě toku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy