Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Pozor! Tuhle ženu málem zabila antikoncepce. Teď bude postižená do konce života

Antikoncepce může být nebezpečná.
Zdroj: profimedia.cz/facebook.com
Většina dívek a žen bere antikoncepci proti otěhotnění. Jenže ta může být i nebezpečná, což si málokdo uvědomuje. Judith Rankin (37) ze Skotska ji začala brát 8 týdnů po porodu. A dopadlo to tragicky!

Všechno to začalo tím, že Judith dostala mrtvici. A hned se jí obrátil život vzhůru nohama. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mohlo stát. Judith není obézní ani nekouří.

Za vše prý mohly antikoncepční pilulky. „Doktorka mi řekla, že za to mohla nejspíš antikoncepce. V rodině nemáme žádné mrtvice ani srdeční onemocnění,“ řekla Judith.

Judith pracovala na počítači a najednou byla malátná, nemohla vůbec mluvit. Nejdřív si všichni mysleli, že si dělá legraci, ale když se pak její manžel podíval na její obličej, bylo mu vše jasné a hned zavolal záchranku.

Naštěstí ji do nemocnice převezli včas. Akorát se občas zadrhává a stěžuje si na částečnou paralýzu. Mrtvice jí poškodila mozek, jako by dostala po hlavě baseballovou pálkou. Judith chce teď před antikoncepcí varovat další ženy.

„Nemohla jsem dát ani pusu svým dětem. Při čištění zubů jsem nemohla plivat. Nemůžu ani pořádně jíst,“ řekla Judith, která má dvě malé děti. Podle ní za mrtvici může antikoncepce. „Lékaři se mě ptali, jestli beru nějaké léky. Nic jsem nebrala, ale pak mi to došlo. Musela to být antikoncepce,“ ře­kla.

Odborníci ale stále trvají na tom, že klady antikoncepčních pilulek převáží jejich možné vedlejší účinky. „Je strašné, když se něco takového stane. Ale mrtvice je velmi neobvyklým vedlejším účinkem,“ uvedla lékařka Diana Mansour.

Související články

Další články