Už vás nebaví farmařit a hrát další stupidní hry na Facebooku? Máme pro vás tip na jednu, které se nebudete moci nabažit. Jmenuje se Šampionát zrcadlovkářů.

S hrou přišel výrobce foťáků Olympus, jehož vývojové oddělení si dlouho lámalo hlavu nad tím, jak zábavnou formou ukázat, že jejich systémové foťáky jsou super, protože jsou menší, lehčí a elegantnější než obří zrcadlovky. Až jednoho vývojáře napadlo, že ověsit panďuláka plnou polní v podobě obřích foťáků a příslušenství a poslat ho na výlet je ta správná cesta. A tak vznikla tato hra. „Naprogramovat ji, aby vypadala a fungovala tak, jak má, nám trvalo asi 5 roků. Já osobně jsem strávil dva roky programováním kopačáku na cestě. Ale stálo to za to,“ prozradil nám jeden z programátorů, který na Šampionátu pracoval.

Hrát Šampionát zrcadlovkářů je pořádná výzva. Nohy nebožáka ovládáte pomocí čtyř kláves a zvládnout první krůčky je celkem oříšek. Chce to trénink, abyste dokázali předvést něco, co se chůzi aspoň podobá. Když vám ale panák upadne, vypadá to aspoň legračně a udělá to vtipný zvuk.

To ale není zdaleka všechno – když už zvládnete ujít nějaký ten metr, postaví se vám do cesty překážka v podobě míčů nebo šutrů a pak tedy přestává veškerá sranda.

Ale to je na tom právě to skvělé – není to hra pro kdejakého troubu, musíte trénovat, překonávat se, zlepšovat. U nás v redakci jsme se na tom stali závislými a navzájem se předháníme, kdo dojde dál.

A třešnička na závěr – ve hře navíc můžete vyhrát opravdické ceny. Luxusní systémový foťák Olympus OM-D E-M10, stativy nebo flash disk.

Tak vemte nohy na ramena a schválně, kdo z vás to dá nejdál?

HRAJTE ZDE!