Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Pozor, řítí se další děsivá bouře! V Evropě může opět zabíjet

Bouře.
+ Dalších 9 fotografií
Není to tak dávno, co se nad Evropou a Českou republikou přehnala ničivá bouře Fabienne. Ta bohužel i zabíjela a nechala po sobě strašlivou spoušť. Popadané stromy a nefunkční elektřina. Tentokrát se na Evropu opět žene další bouře Callum, která udeří již za pár dní.

Podle meteorologů se na Evropu chystá další děsivá bouře, která za sebou může nechat nehezké následky. Po orkánu Fabienne a hurikánu Leslie je tu opět další rána. Bouře Callum se řítí a na Evropu udeří již za pár dní.

Bouře Callum by se měla objevit hlavně na britských ostrovech, kam by měla dorazit již ve čtvrtek večer, někteří meteorologové však tvrdí, že se stočí k Portugalsku. Bouře se žene od Atlantiku a nabírá na síle. Meteorologové takový úkaz nazývají „bombogenezí“, což je intenzivní tropická cyklóna s velmi rychlým poklesem tlaku.

Na pobřeží Skotska a Irska by se také měli připravit na hodně silný vítr, který může způsobit i obrovské vlny. České republice by se bouře Callum měla vyhnout obloukem.

Mohlo by vás zajímat

Další články