Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Pozor, odteď se vám bude špatně spát: Mladou dívku kousnul pavouk, udělal jí obří díru na uchu!

Tohle dokáže napáchat Koutník ryšavý.
Zdroj: reprofoto LiveScience

Koutníka ryšavého najdete ve Středomoří, hlavně v oblasti Itálie a Sardinie. A pokud se tam chystáte v létě na dovolenou, tak doporučujeme prohledat pořádně peřiny a postel, jestli se tam jeden neschovává.

Jak moc je to důležité, poznala nyní jedna dvaadvacetiletá Nizozemka, která se během svého pobytu právě na Sardinii ve spánku převalila a do ucha ji kousnul Koutník, toho času jej měla u hlavy na polštáři. Jeho jed není nebezpečný, ale potrápit vás může pěkně. Kůže a chrupavka na boltci, tedy v místě kousnutí, odumřela a slečna musela podstoupit celkem zdlouhavou léčbu a částečnou rekonstrukci ucha, kdy jí chirurgové museli zacelit díru po pavoučím jedu.

Marieke van Wijk je lékař, který měl její případ na starosti a popsal ho serveru LiveScience: „Jeho jed ničí kůži a základní tuky, pavouk neútočí, jen se bránil. Mnoho lidí si myslí, že je třeba štípnul hmyz, zažil jsem případ muže, který obul boty naboso a v jedné z nich byl taky schovaný Koutník. Bohužel je to ale celkem bolestivé, a když jste citlivější nebo máte oslabenou imunitu, může se vám stát i to, že vám odumře tkáň. Pacientka ale nemá žádné vážnější následky, jen jsme jí museli na plastické chirurgii nahradit chrupavku, vzali jsme ji z jejích žeber.“

Paráda. Odteď chodíme bez bot a spíme zásadně ve stoje.

Související články

Další články