Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Pozor! Německo zpřísnilo pravidla pro vstup

Pozor! Německo zpřísnilo pravidla pro vstup
Zdroj: Pixabay
cestování

Německá vláda v pátek schválila zpřísnění podmínek při vstupu do země. Od neděle bude nutné, aby se lidé starší 12 let prokázali buď negativním testem na covid-19, potvrzením o uzdravení, nebo dokladem o absolvovaném očkování.

Naši západní sousedé od neděle zpřísní podmínky pro vstup do země. Potřeba bude buď negativní test, potvrzení o prodělání nemoci, nebo doklad o absolvovaném očkování. Opatření se týká jak cizinců, tak Němců při návratu z dovolených. Výjimku dostali pendleři a lidé, kteří hodlají v Německu strávit méně než 24 hodin, a to v případě, že nepřijíždí z rizikové oblasti. Česko nyní německé úřady za rizikovou oblast nepovažují. Ministr zdravotnictví Jens Spahn zároveň vyzval všechny, aby se nechali očkovat, mimo jiné právě i kvůli výhodám při cestování.

"Všichni neočkovaní, kteří přijíždějí do Německa, se musí napříště nechat otestovat bez ohledu na to, zda cestují letadlem, autem nebo vlakem," řekl Spahn. Dosud se toto opatření týkalo pouze osob, které přicestovaly letecky. "Chceme tak zmenšit riziko, že sem bude zavlečena další nákaza," dodal.

O zpřísnění pravidel vláda rozhodla ve zrychlené proceduře těsně před koncem letních prázdnin v prvních spolkových zemích; v Hamburku, Berlíně či Braniborsku dětem letní volno končí už začátkem srpna. Právě při návratu rodin z dovolených přitom bude nařízení představovat komplikaci, protože mezi staršími dětmi je zatím očkovaných jen málo.

Cestovatelé, kteří do Německa přijedou z oblastí s vysokým rizikem nákazy nebo výskytem mutací, musí test podstoupit vždy, a to bez ohledu na to, zda patří mezi očkované nebo uzdravené. Neočkované pak po příjezdu čeká i karanténa.

S kontrolami aut přímo na hranicích se podle agentury DPA nepočítá, například v Bavorsku ale budou policisté podle zemského premiéra Markuse Södera kontrolovat namátkově na silnicích v příhraničí.

Podle Institutu Roberta Kocha (RKI) v minulém týdnu každý pátý případ nákazy koronavirem v Německu připadal na někoho, kdo se nakazil v zahraničí. Například mezi navrátilci ze Španělska a Turecka bylo za týden kolem 500 infikovaných lidí.

Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy