Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Pozor na silnicích: Od pondělí bude tisícovka policistů po celé republice kontrolovat rychlost

Pozor na silnicích: Tisíce policistů budou po republice kontrolovat rychlost
Zdroj: profimedia
Kontrola na silnicích

Tisícovky policistů budou od pondělí do pátku na silnicích po celé republice kontrolovat dodržování povolené rychlosti jízdy. Akce je součástí kampaně proti nepřiměřené rychlosti, za kterou stojí Česká asociace pojišťoven (ČAP), Besip a Policie ČR.

Dopravní policie už na začátku prázdnin zvýšila dohled nad bezpečností a plynulostí provozu. „V současné chvíli na jednotlivých krajských ředitelstvích probíhají dopravně bezpečnostní akce, které budou sledovat zejména překračování povolené rychlosti,” uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Vysoká rychlost je nebezpečná

Doplnila, že řidiče také upozorňují na rizika vážných dopravních nehod souvisejících s nepřiměřenou rychlostí prostřednictvím informačních letáků kampaně Zpomal, dokud není skutečně pozdě. Policisté od začátku roku projednali přes 65.000 dopravních přestupků souvisejících s překračováním rychlostních limitů.

Vedle zvýšených policejních kontrol spouští v srpnu BESIP preventivně-edukativní roadshow. Návštěvníkům nabídne takřka autentický prožitek z vážné dopravní nehody. 

Související články

Další články